Paříž 2016: Citroën CXPERIENCE ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelů C5 a C6

  • Koncept Citroën CXPERIENCE je další světovou výstavní premiérou pařížského autosalonu 

  • Francouzská značka na této studii ukazuje, jakým směrem se bude ubírat nástupce modelů C5 a C6

  • Vůz používá plug-in hybridní pohon a nový systém odpružení, který nahradí hydropneumatický podvozek 

Budoucnost velkých modelů automobilky Citroën ukazuje v Paříži studie CXPERIENCE. Jedná se o hatchback s délkou 485 cm, šířkou 200 cm a výškou 137 cm, přičemž rozvor dosahuje rovných tři metrů. Zajímavý design konceptu podtrhují disky o velikosti 22 palců.

Čtyřmístný interiér kombinuje žluté čalounění se světlým ořechovým dřevem. Přirozeně nemohou chybět velké displeje. Ten hlavní má velikost devatenáct palců a obsahuje prakticky všechny ovladače. Důležitější než dotykové displeje je ale podvozek.

Doporučujeme: Koncept Renault Trezor je sportovní elektromobil budoucnosti

Citroën už před delší dobou avizoval, že systém hydropneumatického odpružení definitivně opustí. Nestane se tak ovšem bez náhrady. Namísto původního celkem složitého řešení se nastěhují tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy. Ty mají zajistit stejný komfort při jednodušší konstrukci. Právě tuto novinku aktuálně vystavený koncept prezentuje.

Jinak jde, jak je v dnešní době zvykem, o hybrid, respektive o plug-in hybrid. Ten kombinuje blíže nespecifikovaný benzinový motor o výkonu 147 kW (200 k) s elektromotorem, který přidá dalších 80 kW. Vůz je schopen čistě elektrického provozu. Dojezd je v takovém případě maximálně 60 km.

Podle dostupných informací vzejde z Citroënu CXEPERIENCE nástupce modelů C5 a C6. Kdy se tak má stát, zatím automobilka neprozradila.

Paříž 2016: Citroën CXPERIENCE ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelů C5 a C6
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: