Opel Insignia dostal v rámci faceliftu nové motory a 84 diod do každého světlometu

  • Opel Insignia prodělal facelift, který byl aktuálně odhalen na prvních fotkách. Oficiální premiéra proběhne v lednu v Bruselu

  • Změny designu zahrnují kromě jiného novou masku chladiče a především nová světla 

  • Každý světlomet systému IntelliLux LED Pixel má 84 samostatně ovládaných diod

  • Díky novým motorům má být vůz úspornější než dříve 

Automobilka Opel zveřejnila první oficiální fotky modernizovaného modelu Insignia. Vnější vzhled se změnil spíše méně, ale do nabídky přijdou nová adaptivní diodová světla a aktuální tisková zpráva slibuje, i když bez dalších podrobností, také nové zážehové a vznětové motory. Oficiální premiéra omlazené Insignie proběhne 10. ledna v Bruselu.

Opel Insignia dostal v rámci modernizace například jinou masku chladiče, hlavní prezentovanou novinkou jsou ale diodové světlomety IntelliLux LED Pixel. Jde o adaptivní diodová světla plynule upravující světelný kužel tak, aby nedocházelo k oslňování okolních řidičů a zároveň aby byl osvětlen co největší prostor před autem. Takovou věc Opel nabízel už dříve, jenže zatímco stará verze měla v jednom světlometu 16 samostatně ovládaných diod, teď jich bude v jednom světle 84. To znamená možnost plynulejšího a přesnějšího ovládání. Kromě toho i základní verze světel budou diodové, takže s klasickými žárovkami už Insignii nekoupíte.

Modernizovaný Opel Insignia poznáte zejména podle nové přídě. Změnila se například maska, jiné jsou rovněž světlomety
Opel v tiskové zprávě naznačuje také příchod nových motorů, více podrobností ale nepřidává. Oficiální odhalení proběhne v lednu

Kromě nových světel přichází do nabídky Opelu Insigina také couvací kamera s detekcí vozů přijíždějících ze strany. Věc funguje stejně, jak to známe od jiných modelů jiných značek. Základem jsou radarové senzory schopné detekovat blížící se překážku na vzdálenost až 20 metrů.

Co vše se změní po stránce techniky, to Opel prozatím neprozradil. Tisková zpráva nabízí pouze obecnou informaci o tom, že Insignia bude úspornější než dříve, a to díky novým zážehovým i vznětovým motorům. Na další podrobnosti si musíme ještě počkat.

Opel Insignia dostal v rámci faceliftu nové motory a 84 diod do každého světlometu
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.67%) 12 hlas/ů

1 komentář

  1. Couvací kameru s detekcí pomocí radarů má i stávající Insignia. Možná to uvedli jako standardní výbavu.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: