Opel Grandland X je převlečený Peugeot 3008. Představí se až ve Frankfurtu

  • Opel poprvé ukázal nový crossover Grandland X 

  • Vnější rozměry jsou téměř shodné s Peugeotem 3008, rozvor náprav mají obě auta zcela identický 

  • Také Grandland X nabídne systém Grip Control 

  • Premiéra proběhne až na autosalonu ve Frankfurtu 

Opel ukázal s velkým předstihem svůj nový crossover Grandland X. V nabídce crossoverů se postaví tato novinka vedle modelů Crossland X a Mokka X. Pokud se na Grandland X těšíte, máme špatnou zprávu. Opel sice už teď vypustil do světa první obrázky a základní informace, světová premiéra ovšem proběhne až na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Doporučujeme: Nový Opel Insignia se ukázal také jako Country Tourer. Premiéra proběhne až ve Frankfurtu

Jak už možná tušíte, coby základ posloužil Peugeot 3008 aktuální generace. Grandland X je vůz dlouhý 4477 mm, široký 1844 mm a vysoký 1636 mm. V překladu to znamená, že jde o auto s téměř identickými rozměry, jaké nabízí právě model 3008. Ten je přesně o tři centimetry kratší, o tři milimetry užší a také o 13 mm nižší. Rozvor náprav je ale u obou těchto modelů shodný (2675 mm).

Opel zatím žádné podrobnější informace na téma motorů nezveřejnil. Slibuje pouze přítomnost řady bezpečnostních asistentů, dojde také třeba na vyhřívaný volant, otevírání pátých dveří pohybem nohy nebo adaptivní diodové světlomety. Stejně jako Peugeot nabídne také Grandland X systém Grip Control, což naznačuje, že v nabídce najdeme pouze verze s pohonem přední nápravy.

Doporučujeme: Cenové srovnání — Nový Opel Insignia vs. Škoda Superb vs. Volkswagen Passat

Automobilka zároveň upozorňuje na velice prostorný interiér a samozřejmě na objemný zavazadelník. V základním uspořádání nabídne Grandland X objem 514 litrů, po sklopení zadních opěradel to bude 1652 litrů.

Kdy dorazí Opel Grandland X do prodeje, to aktuální tisková zpráva neříká. Nápovědou může být ovšem britská tisková zpráva značky Vauxhall, která slibuje start prodeje na začátek příštího roku.

Opel Grandland X je převlečený Peugeot 3008. Představí se až ve Frankfurtu
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: