Opel Grandland X dostal nový diesel o objemu 1,5 litru. Plug-in hybrid dorazí do dvou let

  • Opel nahradil u modelu Grandland X motor 1.6 CDTI novou jednotkou o objemu 1,5 litru 

  • Výkon je 130 koní, oficiální spotřeba méně než 4,5 l/100 km

  • Do roku 2020 dorazí Grandland X také jako plug-in hybrid

Opel postupně rozšířil nabídku pro model Grandland X o několik dalších variant a několik motorizací. Pořád ale není všem změnám konec. Aktuálně byl například oznámen příchod nového vznětového čtyřválce o objemu 1,5 litru, který v nabídce nahradil starší vznětovou šestnáctistovku. Navíc automobilka potvrdila, že právě tento crossover bude prvním modelem značky dostupným také jako plug-in hybrid.

Doporučujeme: Opel Grandland X chce být ještě stylovějším crossoverem. Přichází dvoubarevná verze

Nová vznětová patnáctistovka nabízí výkon až 96 kW (130 k), takže je oproti starému čtyřválci 1.6 CDTI výkonnější. Tato novinka přichází samozřejmě především s ohledem na nové emisní limity, a proto technici nasadili nejen systém vstřikování močoviny, ale také katalyzátor typu LNT a samozřejmě nesmí chybět ani filtr pevných částic.

Výsledkem je normovaná kombinovaná spotřeba 4,1 až 4,2 l/100 km, respektive produkce emisí CO2 108 až 109 gramů/km. Ve srovnání se starším motorem došlo ke zlepšení zhruba o čtyři procenta. Standardem pro motor 1.5 CDTI je šestistupňová manuální převodovka, tu si ovšem mohou zájemci vyměnit za osmistupňový automat.

Doporučujeme: Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)

Na téma zmíněného hybridu zatím automobilka Opel nic bližšího neuvedla. Tedy kromě faktu, že by měl hybridní Grandland X coby vůbec první hybrid této značky dorazit do prodeje nejpozději v roce 2020.

Nový motor 1.5 CDTI už najdete také v českém ceníku. Dostupný je ve dvou výkonových variantách (74 kW/100 k a 96 kW/130 k), přičemž slabší verze startuje částkou 539 900 Kč a za tu silnější dáte minimálně 569 900 Kč.

Opel Grandland X dostal nový diesel o objemu 1,5 litru. Plug-in hybrid dorazí do dvou let
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: