Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude

  • Opel Crossland X je nyní k dispozici i ve verzi na LPG

  • Akční rádius plynové verze je až 1300 km

  • Tříválec 1,2 l se v této verzi dočkal několika úprav

  • U nás se plynový Crossland X prodává od 339 900 korun

Kompaktní crossover Opel Crossland X, který využívá techniku příbuznou s Peugeotem 2008, se dočkal originální verze na LPG. Plynové verze mají u Opelu dlouhou tradici a jsou oblíbené především v zemích, kde se na LPG vztahují určité daňové výhody. To ostatně známe i u nás, kde vychází provoz auta na LPG zhruba o polovinu levněji než na benzín.

Model Crossland X ale dostal zplynovanou tříválcovou dvanáctistovku od Peugeotu, která bude výhradně na přední kola posílat výkon 60 kW (81 k). Automobilka neuvádí parametry zrychlení nebo nejvyšší rychlosti, ale už z údaje výkonu lze odvodit, že to nebudou hodnoty ke chlubení. Důležitá je stejně spotřeba. V případě této plynové verze dosahuje hodnoty 6,9 litru LPG v kombinovaném režimu.

Doporučujeme: Kolik stojí benzín, LPG a nafta v Evropě? Nejlevněji je v Bělorusku, nejdráž v Norsku

Pokud se nádrž na 36 litrů LPG vyčerpá, udává Opel u modelu Crossland X spotřebu 5,4 litru benzinu na 100 km. Akční rádius se tak pohybuje kolem 1300 km.

Dvanáctistovka dostala upravené ventily a hlavu motoru a Opel dokonce vyvinul zcela nový elektronický systém, který zlepší chování plynového pohonu při nízkém stavu paliva v nádrži a zároveň bude lépe využívat kapacitu nádrže na maximum. V Německu začíná plynový Opel Crossland X na ceně 21 200 eur (asi 550 000 korun), ale na našem trhu je v akčním ceníku už za 339 900 korun.

Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: