Opel Crossland přišel o písmeno X. Dostal novou příď a staré motory

  • Německá automobilka představila facelift malého crossoveru Opel Crossland

  • Podobně jako většímu modelu Mokka vypadlo vozu z názvu písmeno X 

  • Na Mokku navazuje i designem karoserie, nabídka motorů pod kapotou je ale stejná

Při prvním pohledu na Opel Crossland by se mohlo zdá, že Němci představili novou generaci tohoto modelu. Změny designu jsou totiž na facelift poměrně rozsáhlé. Městský crossover totiž kromě toho, že po vzoru větší Mokky vypustil písmeno X z názvu, nasadil i její design.

Vzhled předních partií změnil hlavně prvek jménem Opel Vizor. Jde o panel, který v sobě spojuje masku chladiče i světlomety a je natažený přes celou šířku přídě. Doplňují ho LED mlhovky nebo ochranné panely na předním nárazníku. Tvary vozu včetně „proříznutého“ C sloupku zůstávají jinak při starém.

Videodojmy: Obhájí Peugeot 2008 pozici nejoblíbenějšího malého SUV i v druhém vydání?

Totéž lze prohlásit o interiéru, který neprošel žádnými zásadnějšími změnami. Kabina může být vybavena osmipalcovým displejem navigačního systému Multimedia Navi Pro, nově je k mání například sada kamer, která pomáhá při parkování. Za příplatek lze pořídit také head-up displej.

Ve výbavě se objevuje nová výbava GS Line+, která zahrnuje ortopedicky certifikovaná sedadla (AGR). Posuvná zadní lavice umožňuje zvětšovat objem zavazadlového prostoru ze základních 410 na 520 litrů. Po sklopení zadních sedadel je to pak 1255 litrů.

Při pohledu zezadu se toho mnoho nezměnilo
Displej zábavního systému má úhlopříčku 8″

Z jízdního hlediska přibyl systém IntelliGrip, který se nastavuje otočným voličem na středovém tunelu. Lze vybírat z několika režimů podle povrchu, auto ale nemá pohon všech kol a tak jde vlastně jen o nastavení chování stabilizačního systému.

Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude

Pro úplnost jmenujme ještě motory pod přední kapotou, které jsou stejné jako před faceliftem. K mání je paleta benzinových a naftových jednotek o objemu 1,2 a 1,5 litru. Benziny mají výkon 61 a 96 kW, diesely pak 81 a 88 kW. Všechny splňují emisní normu Euro 6d.

České zastoupení Opelu ještě na svých stránkách nemá ceník nového Crosslandu, to by se ale mohlo brzy změnit. Nové vozy se totiž pravděpodobně na silnici objeví už během prvních měsíců příštího roku.

Opel Crossland přišel o písmeno X. Dostal novou příď a staré motory
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: