Opel Combo je převlečené Berlingo. Nechybí head-up displej či couvací kamera

  • Opel Combo je technický příbuzný Citroënu Berlingo

  • Pod kapotou budou zřejmě i totožné motory

  • Combo bude nabízeno v pěti- i sedmimístném provedení

  • V příplatcích bude plno moderních asistentů a systémů

Také Opel představil novou generaci své populární dodávky Combo. Pokud jste si již prohlédli přiloženou fotogalerii, možná vám bude nové Combo trochu povědomé. Pokud v něm vidíte například Citroën Berlingo, tak vás rozhodně zrak nešálí. Oba vozy sdílejí technický základ a motory. Liší se v podstatě jen designem přídě a v interiéru.

Opel Combo bude nabízen ve dvou verzích: se standardní s délkou 4,4 m a prodloužené o délce 4,75 m. Zavazadlový prostor nabídne minimálně 597 litrů volného místa (prodloužený minimálně 850 litrů). Po vyjmutí všech zadních sedadel lze dosáhnout objemu 2126, respektive 2693 litrů. Kam se hrabe Superb v kombíku… Samozřejmě lze mít i sedmimístné provedení a zákazník si může vybrat, zda chce druhou řadu sedadel jako lavici dělenou v poměru 60/40, nebo tři samostatná sedadla.

Doporučujeme: Velké srovnání naftových kombíků s automatem – Hyundai i30, Opel Astra, Peugeot 308 a Škoda Octavia

Opel se řadí mezi automobilky, které se snaží prosazovat moderní bezpečnostní a asistenční systémy a luxusní výbavu i v relativně levných a obyčejných autech. Takže i nové Combo může mít takové záležitosti jako moderní infotainment, couvací kameru, head-up displej a všemožné pomocníky pro udržení v jízdním pruhu a podobně. Zajímavostí je třeba adaptivní tempomat, který se učí číst dopravní značky a umí snížit rychlost na stanovený limit.

Parkovací asistent pak rozpoznává i obvykle špatně detekovatelné překážky, jako patníky, nízké sloupky a podobně. Nový Opel Combo také zvládne zaparkovat zcela sám, pokud najde vhodnou mezeru.

Opel prozatím nespecifikoval nabídku motorů. Uvádí pouze, že se jedná o nejmodernější přeplňované jednotky na benzín i naftu s přímým vstřikováním. Základem má být šestistupňová manuální převodovka, ale v příplatcích se objeví i nový osmistupňový automat. Předpokládáme, že vedle benzinového tříválce 1,2 l PureTec dorazí i nový diesel 1.5 HDI.

Opel Combo je převlečené Berlingo. Nechybí head-up displej či couvací kamera
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (63.33%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: