Opel Combo Life míří na český trh. Dočká se i verze s pohonem všech kol

  • Opel Combo Life prozatím čeká na český ceník

  • Už jsme si ale mohli prohlédnout předsériové provedení

  • Později dorazí také čtyřkolka

  • V nabídce nebude chybět osmistupňový automat k benzinu i dieselu

Opel brzy uvede na český trh model Combo Life, což je osobní verze populární minidodávky. Asi už víte, že nové Combo využívá stejný technický základ jako Citroën Berlingo nebo Peugeot Rifter. Opel ale nijak nezastírá, že vůz vznikal ve spolupráci s koncernem PSA, který nyní německou automobilku vlastní. Společná je nejen platforma, ale i některé díly karoserie. Od Peugeotu a Citroënu jsou také motory.

Opel Combo (9)
Výbava Opelu Combo Life může být poměrně bohatá. Objednat lze třeba head-up displej nebo moderní infotainment
Opel Combo (11)
Ve druhá řadě je dost místa, vejdou se i tři dobře živení chlapi. Prodloužená verze nabízí gigantický kufr a ložnou plochu až 305 cm

Tříválcová benzinová dvanáctistovka PureTec má výkon 110 koní v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou a 130 koní v kombinaci s novým osmistupňovým automatem, který dodává japonský Aisin. Verzi s automatem ale bude možné objednat až v roce 2019. Další možností je naftová patnáctistovka, která má ve verzích o výkonech 75 a 100 koní pětistupňový manuál, ve verzi 130 k šestistupňový. Nejsilnější provedení může mít také nový automat s osmi rychlostmi.

Doporučujeme Velké srovnání naftových kombíků s automatem: Hyundai i30, Opel Astra, Peugeot 308 a Škoda Octavia

Ačkoli Opel ještě nechtěl specifikovat detaily, již nám potvrdil, že později dorazí také verze s pohonem všech kol. Pravděpodobně bude k dispozici pro nejsilnější diesel. Tím ale připravovaná aktualizace motorové palety a verzí nekončí. V rámci nabídky značky Opel jsou tradiční také alternativní paliva LPG a CNG a zákazníky jsou velmi vyhledávané. Nicméně na jejich oficiální potvrzení se stále čeká.

Opel Combo bude nabízen ve dvou verzích: se standardní s délkou 4,4 m a prodloužené o délce 4,75 m. Zavazadlový prostor má objem 597 litrů (prodloužený minimálně 850 litrů). Po vyjmutí všech zadních sedadel lze dosáhnout objemu 2126, respektive 2693 litrů. Vedle pětimístné verze je možné zvolit si i sedmimístnou.

Opel Combo (12)
Třetí řada sedadel má standardně úchyty Isofix a pojme s přehledem tři velké dětské sedačky, což bývá v některých autech trochu problém
Opel Combo (13)
Combo Life může mít plno zajímavých praktických detailů, například vyjímatelnou poličku zavěšenou pod stropem v kufru

V rámci statické prezentace předsériového kusu v Praze jsme mohli vyzkoušet, že do prostřední řady sedadel si tři dospělí (a nutno dodat, že dietně nijak nestrádající) redaktoři s přehledem sednou a přežijí zde i delší trasu. Opel se chlubí i tím, že prostřední řada sedadel bez problémů pojme trojici dětských sedaček se systémem Isofix.

V základní výbavě nechybí přednárazový systém se samočinným brzděním, detekce únavy řidiče, hlídání opuštění jízdního pruhu či detekce chodců a překážek před vozem. Bohatá je rovněž nabídka příplatkové výbavy. Zajímavostí jsou široké možnosti individualizace a sortiment praktického příslušenství. Třeba panoramatická střecha s průsvitnou centrální odkládací poličkou či přídavná odnímatelná přihrádka pod stropem v zadní části auta.

Ceník by měl být k dispozici na konci června či začátkem července. Následně proběhne oficiální uvedení nového Opelu Combo Life na český trh.

Opel Combo Life míří na český trh. Dočká se i verze s pohonem všech kol
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: