Oficiálně: Hyundai Santa Fe přejel Antarktidu tam a zpět. Podívejte se na video

  • Hyundai oficiálně oznámil, že model Santa Fe přejel Antarktidu 

  • Expedice se konala k příležitosti stého výročí Shackeltonovy trans-antarktické expedice 

  • Santa Fe prošlo úpravou od Arctic Trucks. Měnilo se ale jen to nejnutnější 

O upraveném Santa Fe, které přejelo Antarktidu, jsme psali už začátkem dubna. Jenže tehdy byly k dispozici pouze fotografie a prakticky žádné informace. Hyundai oficiálně oznámil tuhle skutečnost až včera, takže můžeme přidat o něco více podrobností a především také video z expedice.

Doporučujeme: Video — Thierry Neuville a připravovaný Hyundai i30 N dovádí na sněhu

Pokud se ptáte, proč Hyundai přišel s oficiální zprávou až teď, vysvětlení je prosté. Expedice na Antarktidu, které se účastnilo i upravené Santa Fe, se konala v prosinci minulého roku k příležitosti stého výročí Shackeltonovy trans-antarktické expedice. Proto také za volantem Santa Fe seděl Patrick Bergel, což je pravnuk cestovatele Sira Ernesta Shackeltona. Z celé akce vznikl film a ten se měl promítat koncem března v Londýně, jenže původní plány narušil teroristický útok, takže byla oficiální akce odložena až na 20. dubna. Britská pobočka automobilky Hyundai pouze začátkem dubna nestáhla ze svých stránek oficiální fotky.

Doporučujeme: Galerie — Hyundai slaví 50 let. První předchůdci nové i30 vás téměř jistě překvapí

Hyundai Santa Fe osazený motorem 2.2 CRDi prošel před touto akcí nutnými změnami. O ty se postarali lidé z Arctic Trucks, přičemž člověk z této společnosti expedici také vedl. Upravovalo se to nejnutnější. Téměř všechny změny se týkají podvozku, na který bylo potřeba nasadit obrovské nízkotlaké pneumatiky. Zároveň byla zvětšena také nádrž a motor upraven tak, aby spaloval letecké palivo Jet A-1, protože nic jiného na Antarktidě není k dispozici.

Trasa vedla z Union Camp na základnu McMurdo a zpět. Celková ujetá vzdálenost je téměř 5800 kilometrů, přičemž expedice trvala třicet dnů. Santa Fe je údajně prvním osobním automobilem, který takovou cestu na Antarktidě zvládl. Další informace najdete v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Oficiálně: Hyundai Santa Fe přejel Antarktidu tam a zpět. Podívejte se na video
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. Tak tohle je určitě lepší propagace značky než od českého zastoupení v trapných reklamách. Už aby Voshitsky odstoupil

PŘIDAT KOMENTÁŘ: