O prázdninách zemřelo na silnicích méně lidí, ale počet nehod stále roste

Zdroj: Archiv MF
  • Policie zveřejnila předběžná čísla nehodovosti za měsíce červenec a srpen 

  • Počet úmrtí a těžce zraněných osob na českých silnicích klesá

  • Naproti tomu roste už několik let v řadě počet nehod, lehkých zranění i celková škoda 

  • Podrobné statistiky za letošní letní prázdniny vydá policie příští týden 

Policie ČR zveřejnila první předběžné údaje o nehodovosti během letošních prázdnin. Ty svým způsobem nepředstavují velké překvapení, protože došlo k poklesu úmrtí na českých silnicích, ale k nárůstu celkového počtu nehod. V obou případech jde o dlouhodobější trend, který na českých silnicích pozorujeme několik let za sebou.

Policie uvádí, že podle předběžných statistik došlo na českých silnicích během července a srpna ke 126 úmrtím, přičemž minulý rok bylo za stejné období usmrceno 147 osob. Celkově policie šetřila od počátku roku do konce srpna přes 63 500 nehod a statistiky evidují celkově 355 úmrtí, což je oproti loňskému roku číslo o 56 úmrtí nižší. Na druhou stranu ale celkový počet nehod za období od ledna do konce srpna 2015 byl 59 998.

Celkové počty nehod se za letní prázdniny oproti loňskému roku příliš nezměnily. V červenci 2015 to bylo 8119, letos 8031, srpen 2015 znamenal 8183 nehod, zatímco srpen 2016 má podle předběžných údajů na svém kontě 8200 dopravních nehod.

Nejvíce nehod se stane v obcích, respektive na místních komunikacích. Pokud nebudeme počítat účelové komunikace (polní a lesní cesty), pak jsou suverénně nejbezpečnější dálnice. Ze statistik z minulého roku také vyplývá, že nejčastější příčinou nehod je nevěnování se řízení vozidla a pak s větším odstupem nesprávné otáčení nebo couvání a nedodržení bezpečného odstupu. Nepřizpůsobení rychlosti stavu komunikace bylo loni až na sedmém místě.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: