Nürburgring má nového krále mezi produkčními auty. Jmenuje se Aventador SVJ

  • Porsche přišlo o titul nejrychlejšího sériově vyráběného auta na Nürburgringu 

  • Nový král se jmenuje Lamborghini Aventador SVJ

  • Novinka proletěla Nürburgring za 6 minut a 44,97 sekund

Lamborghini před pár dny začalo lákat na premiéru nové extrémně rychlé verze modelu Aventador s tím, že chystané provedení SVJ se pokusí získat titul nejrychlejšího sériově vyráběného auta na Nürburgringu. Zatím sice pořád platí, že Aventador SVJ oficiálně představen nebyl, s jistotou už ale víme, že Ring dokázal tento stroj skutečně proletět nejrychleji ze všech. Nový rekord produkčních aut má hodnotu 6 minut a 44,97 sekund.

O dosud nejlepší maximum v dané kategorii se postaralo Porsche 911 GT2 RS s časem 6 minut a 47,3 sekund. Aventador SVJ tak kromě německého rivala pokořil také dosud nejrychlejší Lamborghini na tomto okruhu, kterým byl Huracan Performate (6:52,01 s).

Doporučujeme: 1000 km s Jaguarem XJR575: Nürburgring, Race Taxi a expresní dálniční let

K rekordnímu času pomohla kromě pneumatik Pirelli zejména propracovaná aerodynamika, přičemž některé aerodynamické prvky jsou aktivní. Zároveň vůz nabízí více než zajímavý poměr hmotnosti a výkonu, když na jednu koňskou sílu připadá 1,98 kg. Součástí výbavy je rovněž vylepšený systém řízení zadních kol a oproti Aventadoru LP 750-4 SV se také změnilo řízení, které je v případě SVJ výrazně tužší. Na přesná čísla si ale ještě musíme chvíli počkat, stejně jako na záznam rekordní jízdy.

Aventador SVJ jistě vznikne pouze v limitované sérii a nebylo by vůbec žádné překvapení, kdyby hned při odhalení Lamborghini oznámilo, že všechny kusy už byly rozebrány. Pro zajímavost, za absolutním rekordem trati zaostal upravený Aventador o zhruba minutu a půl. 

Nürburgring má nového krále mezi produkčními auty. Jmenuje se Aventador SVJ
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: