Nový Volkswagen Transporter T6 2.0 TDI je držitelem nového českého rekordu v hospodárnosti

Šestá generace modelu Volkswagen Transporter dokázala svou mimořádnou hospodárnost při další rekordní jízdě. Skříňový Transporter 2.0 TDI 110 kW BlueMotion se stal oficiálním držitelem nového českého rekordu „Nejúspornější převezení tunového nákladu autem napříč ČR“ s průměrnou spotřebou paliva pouhých 6,5 l/100 km. Výkon Marka Tomíška, specialisty na úspornou jízdu a šéfredaktora magazínu USPORNE.info, potvrdila Agentura Dobrý den, která dohlížela na regulérnost celé akce.

„Volkswagen Transporter opět potvrdil svou výjimečnou hospodárnost v běžném provozu,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Po jarní rekordní jízdě Gerharda Plattnera z Prahy do Hannoveru a zpět se spotřebou 4,91 l/100 km stanovil nyní Marek Tomíšek za volantem Transporteru další rekord: Nejúspornější převezení tunového nákladu autem napříč ČR. S přihlédnutím k tunovému nákladu je dosažená průměrná spotřeba paliva 6,51 l/100 km skutečně pozoruhodná – a jen nepatrně vyšší než udávaná normovaná spotřeba, která platí pro prázdné vozidlo. Je to další důkaz, že úsporná užitková vozidla Volkswagen mohou podnikatelům a firmám ušetřit na provozních nákladech značné částky.“

Transporter s tunovým nákladem ujel celkem 614,1 km a spotřeboval 40,0 litru nafty. Z toho vyplývá průměrná spotřeba paliva 6,51 l/100 km. Skříňový Transporter T6 s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 110 kW má přitom v závislosti na výbavě a konfiguraci normovanou kombinovanou spotřebu paliva 6,0 až 6,4 l/100 km, která se zjišťuje u prázdného vozidla bez nákladu.

Nový Volkswagen Transporter T6 2.0 TDI je držitelem nového českého rekordu v hospodárnosti
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: