Nový Tucson z Nošovic je první SUV Hyundai ve výbavě N Line

 • Nový Tucson je první SUV Hyundai se sportovním stupněm výbavy N Line a výběrem tří motorů s výkonem od 136 k do 185 k

 • Více než nový vzhled: vnější a vnitřní stylistické prvky N Line doplněné vylepšeným podvozkem a řízením

 • Hospodárná technika 48V částečně hybridního pohonu s pohotovými reakcemi je nyní nabízena také s motorem 1.6 CRDi, který doplňuje verzi Tucson 2.0 CRDi 48V Mild Hybrid

 • Stejně jako všechny modely N a N Line se vyrábí v Nošovicích u Frýdku-Místku 

Hyundai Motor rozšiřuje nabídku atraktivních verzí N Line na evropském trhu o nový Tucson N Line, který je zároveň prvním SUV se sportovním vzhledem a jízdními vlastnostmi N Line. Nový model kombinuje ikonickou odolnost, bezpečnost a komfort Tucsonu s dynamickým stylem a charakterem verzí N Line.Hyundai v roce 2018 úspěšně uvedl stupeň výbavy N Line v modelové řadě i30 a nyní přidává další dynamickou verzi: „Hyundai s novým modelem Tucson N Line poskytuje sportovní styl a atmosféru zákazníkům, kteří chtějí také všestrannost a komfort SUV,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Tucson je naším nejprodávanějším modelem v Evropě a tvoří srdce naší značky, takže jsme nadšeni, že můžeme našim zákazníkům v tomto segmentu představit charakter N Line.

Nový Tucson N Line, nabízený se třemi verzemi motoru s pohonem předních nebo všech kol, je rodinným automobilem, který vychází vstříc požadavkům ještě náročnějších a individuálně orientovaných spotřebitelů na každodenní mobilitu.

Hyundai nyní kromě vznětového motoru 2.0 CRDi 48V, představeného v roce 2018 pro nový Tucson, zkombinoval hospodárnou a pohotovou techniku částečně hybridního pohonu s napětím 48 V také se vznětovým motorem 1.6 CRDi o výkonu 100 kW/136 k, jehož spotřeba paliva byla snížena až o 7 % (podle nové metodiky měření WLTP). V dosud zohledňovaném kombinovaném cyklu EU 2.0 činí snížení spotřeby dokonce až 11 %.Částečně hybridní pohon je součástí globálního úsilí značky Hyundai o zvyšování hospodárnosti a větší ohleduplnosti k životnímu prostředí. Hybridní systém je tvořen akumulátory Li-Poly s napětím 48 V a kapacitou 0,44 kWh, zařízením MHSG (Mild Hybrid Starter Generator) s funkcemi generátoru a spouštěče, nízkonapěťovým měničem LDC (Low Voltage DC/DC) a invertorem. Hyundai díky tomuto systému s napětím 48 V dokázal snížit u nového modelu Tucson spotřebu paliva a emise CO2 (podle nové metodiky měření WLTP) až o 7 %. V dosud zohledňovaném kombinovaném cyklu EU 2.0 činí snížení spotřeby dokonce až 11 %.

Motor 2.0 CRDi 48V s částečně hybridním systémem nabízí nejvyšší výkon 136 kW/185 k, a je tak nejvýkonnější verzí pohonu pro nový model Tucson. Další jednotkou s rozsáhle vyváženými vlastnostmi je zážehový motor 1.6 T-GDi o výkonu 130 kW/177 k. Všechny motory splňují již s předstihem novou emisní normu Euro 6d Temp, která vstoupí v platnost až od 1. září 2019.

Více než nový vzhled

Tucson N Line je jedinečnou kombinací rodinného SUV a sportovního ducha, inspirovaného značkou N. Nový stupeň výbavy zahrnuje vnější a vnitřní prvky v pojetí N, charakteristické pro řadu vysokovýkonných modelů Hyundai. Dynamické stylistické prvky jsou u verzí s přeplňovaným zážehovým motorem a nejvýkonnějším turbodieselem doplněny optimalizovaným elektrickým posilovačem řízení MDPS (Motor Driven Power Steering) a vylepšeným nastavením podvozku, díky němuž si mohou zákazníci užívat ještě sportovnější jízdu. Vinuté pružiny těchto vrcholných verzí Tucson N Line jsou o 5 % tužší vzadu a o 8 % vpředu. Změny softwaru elektrického posilovače řízení navíc přispívají k bezprostřednějším reakcím a lineárnější charakteristice.Nově navržené nárazníky a tmavá mřížka masky chladiče s tmavě chromovaným rámečkem zanechávají silný první dojem. Sportovní charakter vozu umocňují také tmavá 19“ kola z lehké slitiny společně s leskle černými kryty vnějších zpětných zrcátek a zadním spoilerem. Dynamičtější vzhled modelu Tucson N Line vytvářejí také světlomety s černými vnitřními plochami, světla pro denní svícení LED s jedinečným designem a tmavé okenní lišty v kombinaci s klikami dveří v barvě karoserie.

V interiéru si mohou zákazníci užívat sportovních sedadel N, čalouněných kombinací kůže a semiše a červeného ozdobného prošívání na volantu a sedadlech. Součástí výbavy N Line jsou také hliníkové pedály a řadicí páka N obšitá kůží s červeným ozdobným prvkem.

Nový Tucson N Line byl navržen a testován v Evropě. Stejně jako všechny ostatní modely Hyundai N a N Line je vyráběn v Nošovicích u Frýdku-Místku. Na evropském trhu je nabízen s paletou devíti různých barev laků karoserie.

Nový Tucson z Nošovic je první SUV Hyundai ve výbavě N Line
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

10 KOMENTÁŘE

 1. Čekal jsem že u N verze bude u Tucsona trochu víc, než 136 kW, ale většině lidí stejně stačí nízký výkon kvůli spotřebě. Ve sportovní výbavě to bude vypadat zcela jistě zajímavě.

 2. Mě se ta divize N dost líbí, co vám? Taková i30n vypadá opravdu libově a tento Tucson? To dle mého bude teprve pořádné svezení, nemyslíte?

  • Už to od korejců chtělo nějaké to sportovní SUV a tohle nevypadá vůbec špatně. Jsem zvědavý zda se to dostane i k nám. Mít na to ty peníze, tak bych do toho šel hned 🙂

 3. Pěkný design, super motorizace a dobrý výkon, kdo by tohle nechtěl? Osobně bych si takové auto nechal líbit, co vy?

  • Přesně tak! Také bych ho bral všema deseti. Konečně pořádné sportovní SUV od korejců, věřím, že to bude bomba 🙂

 4. Škoda jen, že ještě není společně s novým Nkem silnější motorizace, ale třeba se jí taky brzo dočkáme ne? To červené prošívání na kůži působí pěkně “agresivně”, to se musí nechat.

 5. Ještě by to mohli u dělat u Santa Fe v N-line výbavě, to by mu taky moc slušelo, snad se o tom už i někde psalo, že by to mělo být ke konci roku 2019, necháme se překvapit ne?

 6. Nejen stylistické úpravy, ale i lepší jízdní vlastnosti. Díky mild-hybridní verzi i nižší spotřeba, sice za příplatek, ale ta možnost tu už je. Za mě povedené, jak to vidíte vy?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: