Nový Mercedes-Benz CLA předčasně odhalen. Je téměř k nerozeznání od sedanu třídy A

  • Nový Mercedes-Benz CLA se představí dnes večer na veletrhu CES 

  • Internet byl ale i tentokrát rychlejší, takže si můžeme celý vůz prohlédnout už teď 

  • Nové CLA je téměř k nerozeznání od třídy A s karoserií sedan. Uspořádání interiéru má shodné s ostatními sourozenci 

Na dnešní osmou hodinu večerní našeho času naplánovala automobilka Mercedes-Benz oficiální odhalení druhé generace modelu CLA. Stejně jako v mnoha jiných případech ale byl i tentokrát internet rychlejší. Už teď kolují v éteru první oficiální fotky a základní informace. Překvapení nečekejte, nové CLA je přesně takové, jak si myslíte.

Po nové třídě A s karoserií hatchback, sedan a MPV (rozumějte po třídě B) je CLA další model postavený na platformě MFA2. Dostupné zdroje zatím neuvádějí hodnotu rozvoru. Bylo by ovšem velké překvapení, kdyby nové CLA nedostalo stejný rozvor jako třídy A a B (obě mají shodně 2729 mm). Oproti první generaci je novinka delší zhruba o pět centimetrů a přibližně stejný nárůst se týká také šířky. Výška naproti tomu klesla o dva milimetry, jak uvádí magazín Jalopnik s odkazem na australský Redline, který už ale článek o novém CLA stáhl.

Mercedes-AMG A 35 4Matic je velmi solidní základ rodiny AMG (první jízdní dojmy)

Vnější design je téměř k nerozeznání od třídy A s karoserií sedan. Až bližší pohled odhalí trochu jinak tvarované přední světlomety a především dva výrazné prolisy na kapotě. Z profilu se CLA tváří více jako kupé, linie střechy se totiž svažuje směrem vzad dříve a plynuleji. Z toho můžeme usuzovat, že pro hlavy zadních cestujících bude v tomto modelu méně místa než v základním sedanu.

Vzhledem ke shodné platformě nemůžeme čekat překvapení ani po stránce nabízených motorů. Jalopnik zmiňuje motorizaci CLA 250, tedy zážehový dvoulitr naladěný na 165 kW (224 k). Chybět ale zajisté nebude diesel ani varianta s pohonem všech kol. Mimochodem, důvodem, proč automobilka vystavuje tuto novinku na veletrhu spotřební elektroniky CES, je vylepšený multimediální systém MBUX. Nově může být propojen s chytrými hodinkami.

Oficiální premiéra Mercedesu-Benz CLA druhé generace proběhne dnes večer, do prodeje vůz zamíří ještě letos.

Nový Mercedes-Benz CLA předčasně odhalen. Je téměř k nerozeznání od sedanu třídy A
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: