Nový Jaguar E-Pace má sice jen čtyřválcové motory, ale zato umí létat

  • Jaguar představil další crossover, tentokrát se jmenuje E-Pace

  • Svým způsobem to je Evoque se značkou Jaguar

  • V základu jde o předokolku

  • Pod kapotou budou pouze čtyřválcové motory 

  • Do prodeje dorazí E-Pace začátkem příštího roku

Zájem o crossovery stále nekončí. I automobilka Jaguar velmi dobře uvědomuje, že jedno SUV v nabídce stačit nebude. Proto přichází druhý model. Jmenuje se E-Pace a zařadí se pod větší F-Pace. Zákazníci sice budou mít na výběr pouze čtyřválcové motory, ale na druhou stranu je může těšit fakt, že britská novinka umí létat. Jaguar totiž představil E-Pace velmi zajímavým kaskadérským kouskem. Podívejte se na úvodní video.

Doporučujeme: Jaguary XE, XF a F-Pace dostaly nové motory Ingenium a na pumpě zaplatí za benzín

Jagaur E-Pace je kompaktní crossover podobný Evoque. Využívá koncepci motoru uloženého vpředu napříč a stále hnanou přední nápravu. Předokolka ovšem bude v nabídce pouze jedna, a sice základní vznětová verze (110 kW) s manuální převodovkou. Všechna ostatní provedení už používají pohon všech kol. E-Pace dostane systém Active Driveline, což není nic jiného, než řešení GKN Twinster známé z Focusu RS. Také britský crossover tedy bude schopný aktivně dělit točivý moment mezi zadní kola. Díky tomu má mít přetáčivý charakter.

Nabídka motorizací obsahuje výhradně dvoulitrové čtyřválce řady Ingenium. Nejlevnější provedení dostane vznětový motor o výkonu 110 kW (150 k), silnější verze nabídne 132 kW (180 k) a vrcholem bude dvakrát přeplňovaný dvoulitr disponující maximem 176 kW (240 k). Kdo chce zážehový motor, bude vybírat mezi výkony 184 kW (250 k) a 221 kW (300 k). Manuální převodovku mají pouze dvě slabší dieselové varianty, všechny ostatní se kombinují s automatem.

Doporučujeme: Test Jaguar F-Pace 30d AWD — Tenkrát poprvé

E-Pace bude samozřejmě vybaven nejrůznějšími asistenty, myslelo se také na konektivitu a na detaily typu vodotěsného a nárazuvzdorného klíčku Activity Key. Na délku měří nové britské SUV 4395 mm a rozvor má 2681 mm, což je přibližně o dva centimetry víc než v případě RR Evoque. Uvnitř je údajně dost místa v obou řadách. Zavazadelník disponuje základním objemem 577 litrů, a to díky prostorově nenáročné zadní víceprvkové nápravě Integral Link.

Jaguar E-Pace se veřejnosti představí na autosalonu ve Frankfurtu, do prodeje se dostane začátkem příštího roku. Cena nejdostupnějšího provedení by měla být těsně pod hranicí jednoho milionu korun. Příští rok pak Jaguar zařadí do nabídky ještě čistě elektrický crossover I-Pace.

Nový Jaguar E-Pace má sice jen čtyřválcové motory, ale zato umí létat
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: