Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G

  • Suzuki zveřejnilo první malé obrázky nového modelu Jimny

  • Retro design vypadá docela roztomile

  • Čekáme na oficiální potvrzení motorů pro Evropu

Aktualizováno 19.6.2018: Suzuki zveřejnilo více fotografií nového Jimny ve vyšší kvalitě

Oficiální premiéra nové generace populárního kompaktního off-roadu Suzuki Jimny je naplánována až na červenec, ale už nyní jsou na mezinárodních mediálních stránkách Suzuki k dispozici první malé obrázky a informace. Bohužel ale stále čekáme na kompletní balíček informací pro média, takže si zatím jen můžeme potvrdit, jak Jimny vypadá.

První snímky unikly na veřejnost před časem a oficiální fotky potvrzují, že designový směr zůstal původní. Pokud jde o techniku, Suzuki Jimny si zachovává žebřinový rám. Ten je ale nové konstrukce a nová je i karoserie a interiér. Mezigenerační změna je tedy poměrně zásadní, i když opticky auto vypadá velmi podobně svému předchůdci.

Doporučujeme: Nový terénní Mercedes-Benz třídy G je pořád stejný a má jen osmiválec

Trochu připomíná zmenšený Mercedes-Benz třídy G, ale pochybujeme, že by se Suzuki inspirovalo právě u Mercedesu. Model Jimny má vlastní historii a retro design nové generace odkazuje právě na původní model. Pokud jde o motory, na japonském trhu se bude prodávat i motor 0,66 l s přeplňováním. Ten do Evropy ale nepřijde. A víc toho zatím nevíme.

Evropa by měla dostat motory známé ze současných modelů Suzuki včetně litrového tříválce. Mluví se ale i o čtyřválcové patnáctistovce. Suzuki Jimny by se mělo prodávat také s automatickou převodovkou a pohon všech kol by měl být na všech trzích standardem. Lákadlem má být vedle retro designu také rozsáhlá nabídka originálních doplňků, bohatá výbava a široké možnosti individualizace.

Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.05%) 19 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: