Nové Subaru Impreza je další premiérou pro Frankfurt. Návrat na český trh je téměř jistý

  • Po roce a půl dorazí nová Impreza také do Evropy 

  • Premiéra evropské verze proběhne v září na autosalonu ve Frankfurtu 

  • Impreza využívá zcela novou modulární platformu 

  • Téměř jistě se s příchodem nové generace vrátí Impreza také na český trh, kde se aktuálně neprodává

V březnu roku 2016 představila automobilka Subaru světu novou generaci modelu Impreza. Premiéra to byla velmi důležitá, protože tohle auto používá jako základ zcela novou modulární platformu. Díky ní se mohou zákazníci těšit na vyšší tuhost karoserie i lepší jízdní vlastnosti, dané nižším těžištěm. Teď konečně přijde novinka také do Evropy. Subaru oficiálně potvrdilo evropskou premiéru.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Subaru XV přijíždí na nové platformě a se systémem EyeSight

Impreza nové generace se Evropanům poprvé ukáže na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu. Přesnou nabídku motorizací automobilka teprve zveřejní (XV bylo představeno se zážehovým dvoulitrem s parametry 115 kW/156 k a 196 Nm), jistá je ovšem přítomnost systému EyeSight a samozřejmě nebude chybět ani pohon všech kol. Těžiště vozu mezigeneračně klesne o půl centimetru, což bude mít pozitivní vliv na ovladatelnost.

Dobrou zprávou pro české zákazníky je skutečnost, že se Impreza téměř jistě na náš trh spolu s příchodem nové generace vrátí. Aktuálně si zájemci o vůz této velikosti mohou pořídit výhradně oplastované a zvýšené provedení XV.

Doporučujeme: Rychlý test Subaru Levorg 1.6GT-S MY17 — Podvozek stále v hlavní roli

Navíc by se měla nová Impreza dostat na český trh ještě do konce letošního roku. Původně to vypadalo, že nejdříve přijde nová generace Subaru XV, která byla k vidění letos v Ženevě, ale Subaru podle všeho své plány přehodnotilo. Nové XV k nám ovšem přijde také, jen bude mít oproti Impreze měsíc až dva zpoždění.

Nové Subaru Impreza je další premiérou pro Frankfurt. Návrat na český trh je téměř jistý
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.91%) 11 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: