Nové pneumatiky Conti CoachRegio pro meziměstské autobusy

Společnost Continental představila novou řadu pneumatik Conti CoachRegio pro meziměstské autobusy nabízející spolehlivou a bezpečnou dopravu mezi vesnicemi i městy při různé rychlosti jízdy. Přináší skvělou ovladatelnost a vysoký kilometrový výkon i na kopcovitých okresních silnicích s mnoha zatáčkami, pohodlí, přilnavost a stabilitu v zatáčkách na suchých i mokrých silnicích. Nová technologie lamel pro lepší přilnavost a trakci zajišťuje bezpečí cestujících po celou dobu životnosti pneumatiky. Tuhá a robustní konstrukce přináší prevenci poškození pneumatiky obrubníkem na záběrové nápravě.

Řada Conti CoachRegio přináší pneumatiku vhodnou pro všechny nápravy vč. provedení pro záběrovou nápravu. Nová konstrukce pneumatiky splňuje potřeby vozových parků využívaných pro jízdy na krátké vzdálenosti a meziměstskou přepravu, ale i zákazníků, kteří provozují turistické, výletní, školní či svozové autobusy.

Verze nové pneumatiky pro všechny nápravy je k dispozici pod názvem Conti CoachRegio HA3 295/80R 22,5. Verze pro záběrovou nápravu je označena Conti CoachRegio HD3, od 4. čtvrtletí 2020 bude k dispozici i jako ContiRe CoachRegio HD3, vyráběná technologií Continental pro horké protektorování, která díky odolnému a robustnímu plášti nabídne ještě delší životnost.

Pneumatika Conti CoachRegio nese symbol 3PMSF (tři vrcholy a sněhová vločka), což znamená, že zajistí plynulou jízdu po celý rok – i v zimě. Její odolný a robustní plášť má index nosnosti LI 154/149, což je v současné době nejvyšší hodnota, jaká je pro hnací nápravy v oboru autobusové a meziměstské přepravy k dispozici. Hodnoty na EU štítku mají obě pneumatiky v úspornosti provozu třídu C a v přilnavosti za mokra třídu B. Verze HA3 má valivý hluk 71 dB, verze HD3 73 dB (obě verze s jednou zvukovou vlnou).

Nová pneumatika Conti CoachRegio HA3 295/80 R 22.5 pro všechny nápravy

„Nová řada pneumatik vyřešila náročné technologické zadání vyvinout bezpečnější pneumatiku pro regionální autobusovou přepravu – s vyváženou směsí, s vyšším kilometrovým výkonem a nízkým valivým odporem. Řada Conti CoachRegio účinně spoří palivo, déle vydrží a zajišťují lepší ovladatelnost i pohodlí, aniž by negativně ovlivňovaly to nejdůležitější – bezpečnost,“ uvedl Lutz Stäbner, vedoucí produktového managementu pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy Continental v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Vyvážená směs pro optimální záběr a kilometrový výkon je inovativní kombinací pryžového polymeru a zpevňujících výplňových materiálů. Speciální funkční směs a nový typ karbonových sazí zajišťují nejen vysoký kilometrový výkon a vynikající valivý odpor, ale i výbornou ovladatelnost za mokra a dobrou přilnavost za sucha.

Co se týká dezénu, pneumatika Conti CoachRegio HA3 má extra hluboké lamely, které zajistí dobrý jízdní výkon v zimě a za mokra. Rovné drážky na vnějších ramenech zajišťují stabilitu konstrukce a střídavé vnitřní drážky jsou optimální prevencí proti zachycování kamínků. Tyto prvky společně přinášejí vyšší stabilitu v zatáčkách a tiché provoz, což zajišťuje vyšší pohodlí cestujících. Pneumatika Conti CoachRegio HD3 má také nové rameno s propojenými bloky. Propojení bloků zvyšuje robustnost a minimalizuje škody po nárazu na obrubník. Lamely 3D do plné hloubky dezénu pak zdokonalují odvod vody a zaručují lepší jízdní vlastnosti, trakci a bezpečnost na mokru.

Pneumatika Conti CoachRegio HD3 295/80 R 22.5 pro hnací nápravu, která bude od Q4 2020 k dispozici také jako ContiRe CoachRegio HD3

 

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: