Nové BMW řady 8 nabídne vzhled konceptu a velice zajímavý zvuk

  • Nové BMW řady 8 se začne prodávat ještě letos

  • Aktuálně se automobilka pochlubila oficiálním videem a fotkami z testovacího okruhu Aprilia

  • Mnichovská novinka rozhodně nezní nezajímavě

  • Těšit se máme na vzhled studie BMW Concept 8

Automobilka BMW připravuje návrat řady 8. Nastupující generace by měla nahradit řadu 6, přičemž se očekává, že postupně dorazí kupé, kabriolet, čtyřdveřové Gran Coupé a zájemci o vysoce expresní svezení se nakonec dočkají také M8. Aktuálně finišují testy základního provedení, které si nedávno vyzkoušelo italský vysokorychlostní okruh nedaleko města Aprilia, kde bylo pořízeno krátké video a několik oficiálních fotek.

Doporučujeme: BMW M5 muselo během rekordního 374 km dlouhého driftu 5x tankovat. Za jízdy

Chystané BMW řady 8 zatím nosí důkladné maskování, nicméně automobilka v tiskové zprávě přímo píše, že sériový design bude v podstatě shodný s tím, co ukázala studie BMW Concept 8 z minulého roku. Před časem se navíc na internetu objevily špionážní fotky nemaskovaného auta, které tento slib potvrdily.

O technice zatím můžeme pouze spekulovat, podle všeho ale i zde poslouží coby základ platforma CLAR, přičemž BMW řady 8 dostane šesti- a osmiválcové motory. Některé spekulace slibují rovněž dvanáctiválcové provedení nebo hybrid, ale to už hodně předbíháme. Každopádně z videa je dobře patrné, že se mnichovská novinka ve svých výkonnějších variantách bude chlubit dost zajímavým zvukovým projevem.

Doporučujeme: Co udělá s autem čtyřtunová bourací koule? Pokochejte se detailními záběry

Kdy přesně se nové BMW 8 představí veřejnosti, to aktuální tisková zpráva neříká. Vzhledem k načasování těchto oficiálních materiálů by se tak mohlo stát na autosalonu v Ženevě. Jistá je naopak skutečnost, že se do prodeje nové BMW řady 8 podívá ještě v průběhu letošního roku.

Nové BMW řady 8 nabídne vzhled konceptu a velice zajímavý zvuk
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: