Nová Škoda Fabia se poprvé ukáže v Ženevě. Půjde ale pouze o facelift

  • Hlavní ženevskou novinkou automobilky Škoda bude nová Fabia 

  • Nepůjde ovšem o novou generaci, nýbrž o modernizaci 

  • Fabia dostane výrazně přepracovanou příď a diodová světla 

O příchodu „nové“ Fabie se mluví už delší dobu. Zejména v souvislosti se sourozeneckými modely Ibiza a Polo, které dorazily na trh minulý rok ve zcela nových generacích, založených na platformě MQB. Jenže Fabia přišla ve své třetí generaci relativně nedávno, takže bylo otázkou, zda Škoda zůstane ještě u staré techniky a představí facelift, nebo zda i Fabia po vzoru svých sourozenců dostane modernější základ. Dnes už je jasné, že realitou bude první možnost.

Doporučujeme: Dvouválcová Škoda Octavia? I takového auta bychom se mohli jednou dočkat

Škoda oficiálně oznámila odhalení nové Fabie na nadcházejícím ženevském autosalonu. V krátké tiskové zprávě se dočteme, že půjde o modernizaci. Automobilka slibuje výrazně přepracovanou příď, diodové světlomety, diodové budou také koncové svítilny a samozřejmě dojde na „jednoduše chytrá“ řešení. Víc toho zatím Škoda o své novince neprozradila.

Současná generace modelu Fabia se představila na autosalonu v Paříži v roce 2014. Od té doby evidují statistiky automobilky přes půl milionu prodaných exemplářů. Model Fabia jako takový se prodává od roku 1999. Celkově Škoda vyrobila přes čtyři miliony exemplářů.

Skoda Fabia 2019

Nová Škoda Fabia se poprvé ukáže v Ženevě. Půjde ale pouze o facelift
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.67%) 12 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: