Nová ruská prezidentská limuzína poprvé vyrazila do provozu. Bude mít výkon až 800 koní

  • Prezident Putin si během své inaugurace vyzkoušel novou limuzínu 

  • Počítá se s nasazením dvanáctiválcového motoru, zatím je pod kapotou pouze osmiválec 

  • Na délku měří nový ruský prezidentský speciál lehce přes šest metrů

  • Neprezidentské verze se začnou prodávat v září 

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin v pondělí oficiálně zahájil další funkční období. Ne, nebojte se, nedali jsme se na dráhu politického zpravodajského webu. O této skutečnosti píšeme proto, že během slavnostního ceremoniálu se poprvé na veřejnosti ukázala také nová ruská prezidentská limuzína a na světlo světa se dostaly další detaily týkající se tohoto speciálu.

Doporučujeme: Ruský prezident Putin dostane novou limuzínu. Má motor od Porsche

Takzvaný projekt Cortege má za sebou pět let vývoje. Výsledkem je modulární platforma, na níž kromě prezidentské limuzíny vzniknou také civilní exempláře, které si bude moci pořídit i veřejnost. Počítá se hned s několika modely včetně luxusního SUV. Nové ruské automobily mají soupeřit se značkami typu Maybach, Bentley nebo Rolls-Royce.

První jmenovanou značku už v podstatě novinka porazila, když Putin vyměnil původní Pullman právě za tento ruský speciál. Musel se při tom trochu uskrovnit, protože jeho nová limuzína je kratší. Na délku měří 6062 mm, široká je 2000 mm a vysoká 1695 mm. Dřívější obrněný Mercedes byl zhruba o 40 cm delší, ale zároveň také užší.

Doporučujeme: Rolls-Royce Winter Drive 2018 — Luxus pod Tatrami

Pod kapotu prezidentské limuzíny by se měl časem nastěhovat ruský čtyřikrát přeplňovaný dvanáctiválec s výkonem kolem 800 koní. Prozatím se ale musí nejvyšší představitel Ruska spokojit s motorizací určenou také do běžného prodeje. Jde o přeplňovaný osmiválec, na jehož vývoji se podílelo Porsche. Zde má motor parametry 600 koní a 880 Nm.

Projekt nového luxusního automobilu zahrnující také ruskou prezidentskou limuzínu spolkl v přepočtu 2,7 miliardy korun. Jak píší ruská média, první objednávky na civilní kratší sedany a limuzíny začnou být přijímány na přelomu srpna a září. Nový Putinův speciál si můžete prohlédnout na videu v úvodu článku.

Nová ruská prezidentská limuzína poprvé vyrazila do provozu. Bude mít výkon až 800 koní
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.81%) 27 hlas/ů

1 komentář

  1. dobrej koráb …….. ještě místo na BMW, tak okolo něj měli jet na Uralech ……… což je vlastně taky kopie BMW

PŘIDAT KOMENTÁŘ: