Nová Kia ProCeed dostane karoserii stylového kombi. Představí se třináctého září

  • Nová Kia Ceed se brzy dočká třetí varianty 

  • Provedení ProCeed naváže na koncept z minulého roku 

  • Půjde o pětidveřový Shooting Brake

  • Oficiální odhalení proběhne 13. září 

Kia Ceed nové generace se už představila jako hatchback a kombi. Tím to však nekončí. Brzy dorazí třetí karosářská verze. Ponese označení ProCeed a půjde o stylový vůz na pomezí kategorií kombi a kupé. Na co se můžeme těšit, to naznačuje první zveřejněný obrázek.

Jestli jste čekali, že třetím do party se stane liftback, jako tomu je u sourozenecké i30, mýlíte se. Kia ProCeed má být praktičtější. Tisková zpráva o chystané novince říká, že půjde o Shooting Brake, který naváže na stejnojmenný koncept představený přesně před rokem ve Frankfurtu.

Doporučujeme: Kia Ceed se dočká dvou hybridních verzí. Elektromobil ale nebude

Oficiální premiéra proběhne na nadcházejícím autosalonu v Paříži, nicméně novinářům Kia přestaví nový ProCeed, který byl údajně navržen přímo na míru evropskému trhu, v předstihu už 13. září.

Po technické stránce by se žádné překvapení konat nemělo, nabídka dostupných motorizací by měla kopírovat stávající verze. Ty jsou k dispozici se zážehovými motory 1.4 CVVT (73 kW/100 k), 1.0 T-GDI (88 kW/120 k) a 1.4 T-GDI (108 kW/140 k), respektive s dieselem 1.6 CRDi naladěným na 85 kW (115 k) a 100 kW (136 k). Kdy vstoupí Kia ProCeed na trh, to aktuální tisková zpráva neuvádí.

Nová Kia ProCeed dostane karoserii stylového kombi. Představí se třináctého září
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: