Nová generace Mercedesu třídy G je za dveřmi. Na pohled se moc nezmění

  • Mercedes-Benz dokončuje nástupce třídy G

  • Nový model uvidíme zřejmě už letos

  • Základní technika se prakticky měnit nebude

  • Pod kapotu se nastěhují úsporné motory

Pořád to vypadalo, že se svět bude muset s klasickým Mercedesem třídy G rozloučit. Ovšem zatímco podobně koncipovaný Land Rover Defender nadšenci oplakávají ještě teď, fanoušci klasického „Geländewagenu“ se mohou těšit na novou generaci. I když slůvko „novou“ berte trochu s rezervou.

Mercedes potvrdil přípravy nové třídy G. Jak ale špionážní fotky a videa napovídají, na pohled se nic zásadního měnit nebude. Třída G bude pořád luxusní off-road, i když nové auto dostane modernější techniku, nový podvozek, propracovanější interiér a moderní elektronické systémy. Design zůstane prakticky stejný, bude se držet dosavadních linií.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je nádherné monstrum, které nemá obdoby

Šéf designu automobilky Gorden Wagener pro Automotive News potvrdil, že design musí zůstat „krabicovitý“, protože to ke stylu třídy G patří. Celá koncepce ale projde zásadní modernizací. Třída G dostane pevnější a zároveň lehčí rám i karoserii. Auto bude širší, zatímco výška a délka se skoro nezmění. Uvnitř má být více místa a nový podvozek má zásadně zlepšit ovladatelnost a chování na silnici, vlastnosti v terénu budou samozřejmě stále vynikající.

Pod kapotu se nastěhují nové úspornější motory. Mercedes si dává záležet na tom, aby nastupující třída G příliš nekazila průměrné korporátní emise. Přesto se pod kapotou očekávají i přeplňované osmiválce od AMG. Třída G také dostane rozsáhlé bezpečnostní systémy obvyklé u ostatních Mercedesů a to díky zcela nové elektronické architektuře.

Nová generace Mercedesu třídy G je za dveřmi. Na pohled se moc nezmění
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: