Nová Dacia Duster se dočkala užitkové verze. Pokud máte zájem, musíte do Rakouska

  • Rakouské zastoupení automobilky Dacia představilo Duster Fiskal 

  • Jedná se o Duster přestavěný na dodávku 

  • Na českém trhu tato přestavba k dispozici není 

  • Duster Fiskal lze pořídit v kombinaci se všemi motorizacemi 

V kontextu Dacie Duster se v našich končinách hovořilo především o verzi pick-up, která by mohla být náhradou za dříve nabízený Logan Pick-up. Takové provedení s označením Oroch nakonec opravdu dorazilo, ale jako Renault a navíc určené pro jihoamerický trh. Naopak málo se ví, že podstatně blíže bylo možné pořídit jinou užitkovou variantu Dusteru. Šlo o dodávku Fiskal, kterou nabízelo rakouské zastoupení značky. A protože si první generace našla své zákazníky i v této verzi, přichází stejná varianta odvozená od aktuální druhé generace.

Doporučujeme: Test Dacia Duster 1.5 dCi 4×4 — Podruhé a daleko lépe

Recept je naprosto identický. Duster v rámci přestavby přijde o zadní sedadla i o zadní okna, do interiéru se nastěhuje kovová příčka. Ve vzniklém nákladovém prostoru najdete plochu dlouhou 1,64 m a čtyři oka pro upevnění nákladu. Celkový objem oficiální zdroje nezmiňují, nedá se ale předpokládat, že by se výrazněji lišil od civilní verze. Ta nabízí po sklopení sedadel 1636 litrů, respektive 1604 litrů v kombinaci s pohonem všech kol.

Stále platí, že jde o rakouskou specialitu, která se na českém trhu nenabízí. Na druhou stranu, do Rakouska to není zas tak daleko. Duster Fiskal lze pořídit ve všech dostupných motorizacích i s veškerou běžně nabízenou výbavou. Příplatek za přestavbu činí 1700 eur, tedy v přepočtu přibližně 44 tisíc korun.

 

Nová Dacia Duster se dočkala užitkové verze. Pokud máte zájem, musíte do Rakouska
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: