Nissan Xmotion ukazuje, jak budou vypadat příští SUV japonské značky

  • Budoucí SUV Nissanu si z konceptu Xmotion vezmou některé detaily

  • Do sériové výroby se interiér trochu „uklidní“

  • Pod kapotou čekejme konvenční pohonnou jednotku

Jen si nemysleme, že se doba SUV chýlí ke konci. Naopak. Nissan je jedním z průkopníků tohoto segmentu. Stačí si vzpomenout na model Qashqai, což byl jeden z prvních masových crossoverů na evropském trhu. Kudy by se mohl design budoucích SUV značky Nissan ubírat v budoucnu, to naznačuje koncept Xmotion (čte se to jako „krosmoušn“), představený na autosalonu v Detroitu.

Nissan Xmotion (6)
S krátkými převisy a ostře řezanými tvary vypadá SUV Xmotion docela dobře. Otázka je, co z toho přežije do sériové výroby
Nissan Xmotion (13)
Uvnitř konceptu je sedm multifunkčních displejů a podobné řešení jsme už mohli vidět i jinde. Tvar volantu ke správnému držení moc nevybízí…

Nissan Xmotion je poměrně velké SUV s uspořádáním sedadel 2+2+2 ve třech řadách s tím, že ta třetí se dá sklopit nebo vyjmout. Jak velí doba, je interiér doslova obsypaný všemožnými multifunkčními displeji. Celkem jich v konceptu Nissan Xmotion napočítáme sedm. Povšimněte si zvláštního tvaru volantu, který ke vzorové poloze rukou na něm příliš nevybízí.

Doporučujeme: Zákazníci Mitsubishi a Nissanu obvykle litují toho, že si vůz těchto značek koupili

Designový jazyk konceptu Xmotion se má začít promítat do nových modelů zhruba od roku 2020. Dominantními znaky exteriéru jsou krátké převisy karoserie a hranaté, ostře řezané tvary. Uvnitř je to, jak už jsme u japonských značek zvyklí, trochu divočina. Jako inspirace prý posloužil kapr koi, ze kterého bude i váš osobní digitální asistent. Docela by nás zajímalo, jaké omamné substance návrháři Nissanu používají.

O pohonu se automobilka nezmiňuje. Koneckonců tady jde o design. Ačkoli je dnes v módě cpát do všeho baterie a elektromotory, avizovaný příchod podobně tvarovaného modelu v roce 2020 na trh by napovídal použití konvenční spalovací jednotky, případně hybridního systému.

Nissan Xmotion ukazuje, jak budou vypadat příští SUV japonské značky
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. To je něco strašného.Už nevědí co vymyslet a tak se tvoří takovéto kreatůry aut.A to dřevo nebo co to je uprostřed to je jako co?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: