Nissan X-Trail čtvrté generace míří do Evropy. Nabídne skoro elektrický pohon, ale i spalovací verzi

  • Nissan představil čtvrtou generaci modelu X-Trail v evropské specifikaci 

  • V nabídce budou dva hybridní pohony, ale také provedení se zážehovým přeplňovaným motorem 

  • Nový X-Trail slibuje kvalitnější materiály v interiéru, pokročilé asistenční systémy i tři řady sedadel 

Nissan odhalil evropské provedení nastupující čtvrté generace modelu X-Trail. Jde o důležitý model, protože automobilka celosvětově prodala už zhruba sedm milionů exemplářů. Design jako takový jsme si mohli prohlédnout už dříve, teď byly zveřejněny podrobnosti týkající se verze, která se dostane i na náš trh. Základem budou podle očekávání hybridní pohony, nicméně Nissan počítá i pro Evropu s čistě spalovací variantou.

Většinu prodejů by ovšem měl u nového X-Trailu tvořit systém e-Power, který už dostal také model Qashqai. Oficiálně jde o hybrid, jeho konstrukce je ale poněkud odlišná oproti tomu, co se běžně používá. Kola vždycky roztáčí elektromotor, spalovací patnáctistovka pracuje jako generátor elektrické energie. Podle Nissanu takové řešení přináší řadu výhod, například okamžitou odezvu na přidání plynu. Uživatelé si budou moci také aktivovat funkci ovládání jedním pedálem, jak to známe z elektromobilů.

Nissan končí s vývojem spalovacích motorů. V Evropě již nemají smysl

Hybridní pohony budou v kombinaci s novým X-Trailem k dispozici dva. Provedení s pohonem předních kol nabídne výkon 204 koní, verze e-4Force je naladěná na 213 koní. V tomto případě jde o automobil s pohonem všech kol, přičemž zadní nápravu samostatně pohání druhý elektromotor (128 k).

Čistě spalovací alternativou bude X-Trail osazený přeplňovanou patnáctistovkou vybavenou 12V mild-hybridním systémem s malým pomocným elektromotorem. Maximální výkon činí 163 koní, vrchol točivého momentu je 300 Nm. Tato verze bude nabízena pouze jako předokolka. Nissan X-Trial bude dostupný s pěti a sedmimístným interiérem. Tři řady sedadel dostanete k hybridní čtyřkolce a k benzinové patnáctistovce.

Interiér kopíruje to, co už známe z poslední generace Nissanu Qashqai, se kterou ostatně X-Trail sdílí i základní techniku. Automobilka slibuje prémiové materiály a prvotřídní zpracování. Myslelo se také na bezpečnost. Kromě řady asistenčních systémů stojí za zmínku například centrální airbag v první řadě sedadel. Díky němu by se přední pasažéři neměli v případě bočního nárazu srazit.

Kdy přesně Nissan odstartuje v Evropě prodej nové generace modelu X-Trial a kdy novinka dorazí na český trh, to aktuální tisková zpráva nezmiňuje.

Nissan X-Trail čtvrté generace míří do Evropy. Nabídne skoro elektrický pohon, ale i spalovací verzi
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: