Nissan v Evropě ztrácí. Pomoci mají nová SUV

  • Nissan zažívá V Evropě největší propad za posledních 20 let

  • Japonský výrobce během 1,5 roku nahradí všechny stávající modely SUV

  • V posledních 10 měsících se prodeje Nissanu propadly téměř o čtvrtinu

Automobilce Nissan se v Evropě poslední dobou vůbec nedaří. Vedení společnosti proto oznámilo, že Nissan během následujících 18 měsíců nahradí všechny v Evropě prodávané modely.

Nissan v Evropě momentálně nejvíc sází na SUV Qashqai, Juke a X-trail, přičemž kromě modelu Juke jde o poměrně staré modely. A zákazníci Nissanu také vystavili velmi nepříjemný účet, když za posledních 10 měsíců se prodeje propadly o 24 procent na 334 505 kusů.

Nissan tak plánuje do poloviny roku 2021 kompletně obměnit modelovou nabídku. To znamená, že nástupce se dočká Qashqai a rovněž X-trail, které doplní zcela nové elektrické SUV postavené na konceptu Ariya.

Kontroverzní Nissan Juke přijíždí v nové generaci. Je uhlazenější, větší a praktičtější

Obměnu modelové nabídky minulý měsíc započal nový Juke na platformě CMF-B, již sdílí také s novým Renaultem Clio a Captur. Další novinkou by se měla stát nová generace modelu X-trail, jehož výroba byla kvůli „brexitu“ přesunuta z Velké Británie do domovského Japonska. Evropské prodeje Nissanu X-trail za posledních 10 měsíců poklesly o 59 procent na 18 368 kusů.

Jen o několik měsíců později Nissan představí další generaci modelu Qashqai, který je v Evropě druhým neprodávanějším. S novou generací z nabídky zmizí vznětová alternativa. Její místo zaujme hybridní verze E-power, která se v Japonsku jeví jako mimořádný hit. Vzhled nového Nissanu Qashqai naznačil ženevský koncept IMQ.

Oba nově uváděné modely Nissanu by měly být nabízeny také s plug-in hybridním pohonem, který dodá Mitsubishi. Připravované elektrické SUV značky Nissan by se mělo představit na přelomu let 2002 a 2021. Půjde o přímého konkurenta nově představeného Fordu Mach-E.

Kompletně nová nabídka modelů Nissan znamená, že tento japonský výrobce bude mít jednu z nejmladších modelových nabídek mezi všem výrobci v Evropě, nicméně ani tak se nezúčastní ženevského autosalonu v roce 2020.

Nissan v Evropě ztrácí. Pomoci mají nová SUV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: