Nissan Patrol stále žije. Prodává se i se 400koňovým osmiválcem

  • Od roku 1951 vznikly téměř dva miliony kusů modelu Patrol

  • Šestá generace Nissanu Patrol se vyrábí od roku 2010

  • Modernizace se dotkla především nabízených asistenčních prvků a luxusních položek výbavy

Nissan Patrol, kterého za 68 let výroby vzniklo téměř 2 miliony kusů, patří mezi nestory off-roadové scény. Z evropských trhů však zmizel s pátou generací Y61 v roce 2010, přestože definitivní sbohem tato generace dala až v roce 2016. Na ostatních trzích včetně toho amerického se prodává již šestá generace, která nyní prodělala v pořadí už druhý facelift.

Nový Patrol 2020 byl představen v Abu Dhabí, kde patří mezi vyhledávaná luxusní SUV. Na rozdíl od většiny modelů, na něž jsme zvyklí v Evropě, totiž stále hraje na terénní notu.

Nový Patrol má kompletně přepracovanou přední část s výraznou přední maskou ve tvaru písmene V, zadní část má nová pouze světla. Uvnitř se výrobce zaměřil na vyšší úroveň komfortu a na asistenční systémy. Mezi ně patří systém inteligentního nouzového brzdění s rozpoznávání osob a inteligentní systém varování před čelní srážkou.

5 nejlepších ojetin pro tahání těžkých přívěsů: Rozhodně nejsou bez rizika

Nová je také středová konzola se dvěma displeji, které nabízejí funkce Apple CarPlay a Android Auto. Přepracovaný byl také systém klimatizování a ventilace, který má zajistit rychlejší a účinnější chlazení interiéru. Podle výrobce nový Nissan Patrol také nabízí výrazně kultivovanější jízdní projev.

V nabídce jsou dvě pohonné jednotky, které paří v rámci kategorie k těm výkonnějším. Základní pohonnou jednotkou je atmosférický V6 4,0 l s výkonem 202 kW a točivým momentem 396 Nm. Vlajkovou lodí je velkoobjemový atmosférický motor V8 5,6 l s 294 kW a 560 Nm. Oba tyto motory pocházejí z předchozích verzí.

Prodeje Nissanu Patrol 2020 odstartují na Středním východě ještě tento měsíc.

Nissan Patrol stále žije. Prodává se i se 400koňovým osmiválcem
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: