Nissan Leaf už má za sebou tovární tuning Nismo. Rychlejší ale nebude

  • Nissan Leaf už má i sportovní verzi Nismo

  • Výkony se zřejmě měnit nebudou

  • Leaf Nismo má snížený podvozek a větší kola

Nová generace prvního komerčně úspěšného sériového elektromobilu Nissan Leaf se ještě ani nezačala prodávat, a už je na světě první tuning. A rovnou ten oficiální, který na sobě má loga Nismo. Prozatím se představuje ve formě konceptu pro autosalon v Tokiu, ale automobilka ho uvede do prodeje v průběhu roku 2018, a to i na evropském trhu.

Nissan Leaf Nismo patrně nebude mít silnější elektromotor, takže zůstává výkon 110 kW (150 k) v 3300-9800 min-1 a točivý moment 320 Nm od 1 do 3300 min-1. Zásadní rozdíl mezi obyčejným Leafem a sportovní verzí Nismo má dělat podvozek, pneumatiky, řízení a mapování pedálu akcelerátoru.

Doporučujeme: Nissan Leaf se ovládá jedním pedálem a údajně zvládne 378 km na jedno nabití

Jak je z fotek patrné, vedle decentního optického tuningu má koncept Leafu Nismo snížený podvozek a větší nízkoprofilová kola se širšími a „lepivějšími“ pneumatikami. Změn se dočkalo i řízení, které má rychlejší převod. A verze Nismo má také upravenou mapu akcelerátoru, která umožní ve sportovním režimu pohotovější zrychlení.

Sportovní verze elektromobilů začínají být v módě. BMW před časem představilo facelift modelu i3 a spolu s ním přišla i verze i3s s výkonnějším motorem. Je možné, že Leaf Nismo zlepší aspoň akceleraci ze sériových 8,5 sekundy a zvýší se i maximální rychlost například ze 144 na 160 km/h. Na oficiální potvrzení si ale musíme počkat.

Nissan Leaf už má za sebou tovární tuning Nismo. Rychlejší ale nebude
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: