Nissan Leaf nové generace je jako letecké křídlo. Aerodynamika údajně bude dokonalá

  • Nissan slibuje u nového Leafu maximálně propracovanou aerodynamiku 

  • Vůz generuje ve vysokých rychlostech nulový vztlak 

  • Oficiálně se nový Leaf představí šestého září 

Příchod nové generace modelu Leaf je pro Nissan velká věc. Aby také ne, když je tento model považován za průkopníka v oblasti elektromobilů. Nissan aktuálně eviduje více než 277 tisíc prodaných exemplářů. Proto také automobilka přichystala pomalé postupné odhalování, které aktuálně upozorňuje na důkladně propracovanou aerodynamiku.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test — Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Nový Nissan Leaf bude nižší než dosluhující generace, což přinese lepší stabilitu a pomůže to dosáhnout nulového vztlaku ve vysokých rychlostech. Otázkou je, co přesně znamená pojem „vysoká rychlost“. U elektromobilů to bývá zhruba 150 km/h, tedy nic až tak zajímavého. Každopádně designéři údajně čerpali inspiraci z tvaru leteckých křídel. To má v praxi přinést menší odpor vzduchu a tudíž jak tišší interiér, tak zejména delší dojezd.

Podle neoficiálních informací Nissan nabídne Leaf ve dvou variantách. Základní dostane baterie s kapacitou 40 kWh, zatímco lepší verze bude využívat 60kWh akumulátory. Tohle provedení by se také s dojezdem mělo dostat přes hranici 500 km.

Doporučujeme: První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství

Oficiální premiéru si Nissan naplánoval na 6. září, veřejnosti se nový Leaf poprvé ukáže na autosalonu ve Frankfurtu. Jak bude vypadat, to už nedávno naznačila první neoficiálně zveřejněná fotka nemaskovaného vozu.

Nissan Leaf nové generace je jako letecké křídlo. Aerodynamika údajně bude dokonalá
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: