Než přijde BMW X3 M: Alpina představuje XD3 se čtyřikrát přeplňovaným dieselem

  • Netrvalo dlouho a nové BMW X3 se dočkalo péče společnosti Alpina 

  • Nová XD3 se představí na autosalonu v Ženevě 

  • Pohon zajišťuje čtyřikrát přeplňovaný dieselový šestiválec 

Nová generace BMW X3 se začala prodávat teprve nedávno. Kdo chce ostrou verzi tohoto modelu, může v současnosti sáhnout maximálně po zážehové variantě M40i (265 kW/360 k), příznivci nafty si musí vystačit s provedení xDrive30d naladěným na 195 kW (265 k). Časem bychom se mohli dočkat i verze M40d nebo dokonce X3 M, než se ale tak stane, obsadí vrchol tohoto modelu nová Alpina. V Ženevě se totiž představí sportovní crossover XD3.

Doporučujeme: Alpina B3 a B4 Biturbo S jsou teď ještě silnější. 440 koní snad musí stačit

Alpina XD3 používá třílitrový vznětový šestiválec osazený čtyřmi trubodmychadly. Jeho parametry vypadají velmi slibně. Nejvyšší výkon činí 285 kW (388 k) a točivý moment vrcholí hodnotou 700 Nm. V kombinaci s osmistupňovým automatem a pohonem všech kol to dvoutunovému SUV stačí ke zrychlení z nuly na 100 km/h a k nejvyšší rychlosti 266 km/h. Mohlo by být ovšem ještě lépe. BMW nabízí stejný motor (například v řadě 7) ve variantě naladěné dokonce na 294 kW (400 k) a 760 Nm. Podle nového cyklu WLTP by se měla spotřeba pohybovat kolem devíti litrů.

Kromě výkonného motoru došlo také na mnoho dalších změn. Například sportovně laděný podvozek pracuje s adaptivními tlumiči a na zadní nápravě je samosvorný diferenciál. Samozřejmě nemohou chybět ani typická litá kola, která zde mají velikost 22 palců.

První zájemci si budou moci novou Alpinu XD3 objednat hned ve druhém čtvrtletí letošního roku, na svůj exemplář si ale ještě řadu měsíců počkají. První zákaznická auta budou hotová začátkem příštího roku.

Než přijde BMW X3 M: Alpina představuje XD3 se čtyřikrát přeplňovaným dieselem
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: