Nevyhnutelné se stává skutečností. Subaru WRX STI končí. Zatím se loučí v Anglii

  • Subaru WRX STI pomalu končí. Aktuálně se s ním loučí v Anglii 

  • Na tamní trh dorazilo provedení Final Edition 

  • Vznikne celkem 150 exemplářů 

Subaru WRX STI aktuální generace dávno nepatří mezi nejrychlejší auta své kategorie, jako jediný ovšem tento model pořád nabízí možnost svézt se v civilizovaném speciálu pro rallye ze staré školy. Jenže starší technika představuje problém z pohledu produkce emisí, takže bylo dopředu jasné, že se tento model dříve nebo později vydá ve stopách svého dávného soupeře Mitsubishi Lancer Evo. Jak se zdá, ten okamžik právě přichází.

Doporučujeme: Poslední Mitsubishi Lancer Evo na americkém trhu se prodalo v dražbě za 1,8 milionu

U nás zatím ještě WRX STI v nabídce Subaru najdete, přičemž pro modelový rok 2018 vůz dostal řadu změn, nicméně třeba na anglickém trhu se už s touto legendou loučí. Před několika dny se zde začalo prodávat provedení s příznačným názvem Final Edition.

Žádné zásadní změny nečekejte. Vůz používá upravený pohon všech kol, což ale není výsada Final Edition, nýbrž novinka, která přišla spolu s poslední modernizací. Standardem pro závěrečnou britskou edici jsou devatenáctipalcová litá kola a výkonnější brzdy Brembo se žlutými třmeny. STI pak nabídne také třeba automatické přepínání dálkových světel nebo podpis Final Edition na dveřích.

Doporučujeme: Subaru BRZ a WRX STi v ledové aréně — Dva způsoby zábavy

Interiér dostal bohatou výbavu, lesklé černé dekory, multimediální systém nebo vyhřívaná sedadla. Sportovní sedačky mají čalounění kombinující černou a červenou, červenou nit pak najdeme také třeba na volantu nebo na hlavici řadicí páky. Mimochodem, u řadicí páky je další podpis této edice. Motor se žádných změn nedočkal.

Podle Subaru přišla ta správná chvíle uzavřít tuto kapitolu a otevřít kapitolu další související se zcela novou platformou, na které brzy dorazí do České republiky třeba nastupující generace Imprezy. Jak dlouho budeme čekat na nástupce slavného STI a v jaké formě vůbec dorazí, to zatím není jisté (snad nevznikne něco jako Mitsubishi e-Evolution). U nás vydrží tento model v nabídce zhruba do poloviny příštího roku, pak se s ním budeme muset rozloučit i my.

Britská pobočka automobilky Subaru začala prodávat WRX STI Final Edition prvního listopadu. Zákazníci mají k dispozici 150 exemplářů.

Nevyhnutelné se stává skutečností. Subaru WRX STI končí. Zatím se loučí v Anglii
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: