Nestačí vám Morgan? Společnost Eadon Green chystá dvanáctiválcové retro

  • V Británii vzniká projekt dvanáctiválcového retro kupé

  • Zavedená značka Morgan tak bude mít nového soupeře

  • I přes retro design bude pod kapotou moderní technika

Na autosalonu v Ženevě se představí mimo jiné jedna britská specialita. Možná víte, že ve Velké Británii jsou velmi populární auta tradičních malosériových výrobců jako Caterham nebo Morgan. Většina vyrábí ručně klasické modely, které sice využívají moderní techniku, ale vypadají, jako by sedmdesát let zamrzly v čase.

Nyní nově založená startupová společnost Eadon Green chystá úplně nový model s motorem V12, který se představí v Ženevě a má to být především soupeř zavedeného Morganu. Ten ale sází maximálně na osmiválec. První snímky detailů nového retro kupé s dvanáctiválcem má k dispozici britský Autocar.

Doporučujeme: Jawa 350 se vrací! Má retro design a čínský čtyřtakt. Stojí pod sto tisíc

Prozatím víme, jak přibližně bude připravované retro kupé vypadat díky zveřejněným skicám z patentového úřadu. Z detailních snímků si zas můžeme udělat obrázek o tom, jak to bude vypadat uvnitř. O technice zatím nejsou známy žádné další podrobnosti, ale malá fotka přistrojového panelu ukazuje na červené pole otáčkoměru v 7000 min-1 a nejvyšší rychlost 170 mil za hodinu, tedy 274 km/h.

Podobná auta vznikají ve velmi malých sériích a na individuální objednávku. Zatímco karoserie bývají zhotoveny ručně podle vlastního návrhu, pod ní se většinou ukrývá běžně dostupná technika některého ze zavedených výrobců. Například fotografie krytu motoru až moc připomíná starší dvanáctiválce od BMW. Právě motory, převodovky a podvozky mnichovské automobilky jsou u podobných přestaveb velmi oblíbené. O ceně a dostupnosti na jiných mimobritských trzích spekulovat prozatím nechceme. Vše se dozvíme už za pár dní v Ženevě.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: