Neomezené autobusové pruhy v Praze neprošly. Proti byla většina zastupitelů

Zdroj: Jan Markovič
  • Pražští zastupitelé v hlasování odmítli konec časově omezených autobusových pruhů

  • Návrh vzešel z magistrátní komise pro cyklodopravu, ve které má své lidi hnutí Auto*Mat

  • Radní ho odmítli jako neodůvodněný. Opozice řekla, že je potřeba najít kompromis

Pražským magistrátem neprošel návrh na zrušení časového omezení u autobusových pruhů. To by znamenalo, že by do nich řidiči nesměli vjíždět ani mimo špičku, tedy například v noci či o víkendu, což jim dosud u řady z nich dodatkové tabulky umožňují. Podle opozičního zastupitele Jiřího Koubka z TOP 09 stojí za návrhem magistrátní komise pro cyklodopravu. Mezi její členy patří i dva lidé napojení na sdružení Auto*Mat.

„Není důvod, proč by vyhrazené jízdní pruhy ve všední dny mimo špičku a o víkendech nemohli využívat řidiči individuální automobilové dopravy,“ řekl Koubek na jednání. „Je to problematika, která si zaslouží zevrubné projednání. Je to téma a radikální změna, která se dotkne všech Pražanů,“ upozornil.

Řidiči se vyhýbají autobusovým pruhům, i když nemusí. Blokují tak provoz

Předseda Spojených sil pro Prahu (strany TOP 09 a STAN) Jiří Pospíšil návrh označil za ideologický. „Nechceme, aby byly prosazovány kroky, které jsou dělány v ideologii, že automobil je hřích. Hledáme kompromis a vyváženost a nechceme preferovat jednu skupinu,“ řekl.

Podle webu Zdopravy.cz trvala diskuse na magistrátu několik hodin. Mezi hlavní obhájce změny patřil Adam Scheinherr ze strany Praha Sobě. Upozornil i na to, že pruhů s časovým omezením je v Praze stejně jen třetina ze zhruba 40 kilometrů, které zabírají. Proti návrhu byla nakonec většina z 33 zastupitelů, kteří se jednání účastnili. Změna tedy neprošla.

Neomezené autobusové pruhy v Praze neprošly. Proti byla většina zastupitelů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: