Nejrychlejší kombi Ringu má po premiéře. BMW M3 Touring vystřelí 500 litrů nákladu na stovku za 3,6 s

  • BMW M3 přichází poprvé v historii s karoserií kombi 

  • Základem je silnější verze Competition, takže nové mnichovské kombi nabídne výkon 510 koní 

  • Objem zavazadlového prostoru je 500 litrů, po sklopení zadních opěradel dostanete 1510 litrů 

  • BMW M3 Touring se pyšní titulem nejrychlejšího kombi na Nürburgringu, který zvládlo za 7 minut a 35,06 sekund 

Zatímco Audi už dlouhou dobu nabízí model RS 4 Avant, stejně jako Mercedes-Benz prodává AMG C 63 s karoserií kombi, BMW dosud nikdy svou vrcholnou verzi v „rodinném“ provedení nenabízelo. To se mění až v současné generaci. Její nabídka byla aktuálně rozšířena o očekávanou variantu M3 Touring.

Základem expresního mnichovského kombi je silnější model M3 Competition, takže pod kapotou najdete přeplňovaný řadový šestiválec naladěný na 510 koní. Technika je samozřejmě stejná jako u sedanu nebo kabrioletu, což znamená přítomnost automatické převodovky, aktivního zadního diferenciálu nebo pohonu všech kol s možností zcela odpojit pohon přední nápravy.

Test BMW M2 Competition: Vážně už BMW není jako dřív?

BMW M3 Touring zvládne sprint na 100 km/h za 3,6 s a v rozletu ho zastaví omezovač nastavený na 280 km/h. Samozřejmostí jsou i věci jako patřičně výkonné brzdy, kovaná kola, možnost pořídit do interiéru radikálně tvarované karbonové sedačky a nechybí ani masivní koncovky výfuku.

Pokud jde o praktickou stránku věci, základní objem zavazadlového prostoru je 500 litrů. Zadní opěradla jsou dělená v poměru 40/20/40 a jejich sklopením získáte téměř rovnou ložnou plochu, respektive celkový objem 1510 litrů. Výsledkem má být nejpraktičtější M3 v historii, pokud ovšem nebudeme počítat prototyp M3 s karoserií pick-up. Zároveň jde také o aktuálně nejrychlejší kombi na Nürburgringu. Novinka proletěla legendární okruh za 7 minut a 35,06 sekund.

Oficiální premiéru si M3 Touring odbude tento týden na festivalu rychlosti v Goodwoodu, na vybrané trhy, mezi které patří i ten český, vůz vstoupí v listopadu. Objednávky začne automobilka přijímat v září.

Nejrychlejší kombi Ringu má po premiéře. BMW M3 Touring vystřelí 500 litrů nákladu na stovku za 3,6 s
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. Můj tatínek si zakládá na tom, že nejlepší auto je značka Audi, které si tak moc oblíbil. Proto mě nepřekvapilo, když si objednal nové auto také od této značky. Jenže na něj čekalo velké a nemilé překvapení v podobě anglického jazyka na displeji palubní desky. Ale vše má své řešení, našli jsme firmu https://www.autacesky.cz/audi_34, která nám rychle celý systém přeložila.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: