Nejdelší drift na světě nově měří více než 165 km. Na oficiální potvrzení ale ještě čeká

  • Dosud měřil světově nejdelší drift 144 kilometrů

  • Nový zápis má mít zhruba o 20 km víc 

  • Rekord byl opět stanoven s Toyotou GT86

  • Na oficiální potvrzení se ale ještě čeká

Guinnessova kniha rekordů obsahuje všemožné a někdy i dost netradiční disciplíny. Vzpomínáte třeba na největší obraz namalovaný driftem? Oproti němu je rekordně dlouhý drift vcelku tradiční záležitostí, která zřejmě brzy dostane nový zápis. V Jihoafrické republice byl ten stávající překonán zhruba o dvacet kilometrů.

Doporučujeme: Hyundai Ioniq je nejrychlejší „sériový“ hybrid na světě. K rekordu mu pomohl rajský plyn

Stále platný nejdelší drift na světě měří 144,126 km. Téměř přesně před dvěma lety ho stanovil Harald Müller s Toyotou GT86. O překonání tohoto zápisu se nedávno pokusil v Jihoafrické republice novinář Jesse Adams. Také on usedl za volant japonské zadokolky a na mokrém podkladu ujel v driftu celkem 165,04 km. Nový zápis ale zatím nebyl oficiálně potvrzen, i tak jde ovšem o zajímavý počin.

Doporučujeme: Volvo se chlubí rekordem z Nürburgringu, který drží Alfa Romeo. Jaký to má důvod?

Toyota GT86 byla naprosto sériová. Jedinou úpravu představovala instalace přídavné nádrže v místě původně určeném pro rezervu. Adams údajně objel kruhovou dráhu téměř tisíckrát, nikoliv však v jednom směru. Podle pravidel se považuje za drift každá situace, kdy se konkrétnímu automobilu protáčejí hnaná kola, takže jezdci mohou v průběhu svého pokusu měnit směr jízdy.

 

Nejdelší drift na světě nově měří více než 165 km. Na oficiální potvrzení ale ještě čeká
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55.71%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: