Nejčastější chyby při pořizování ojetého auta. Týká se to i vás?

Vyhlídli jste si auto, které už má něco naježděno? Pak si přečtěte, na co si dát pozor, než s ním odjedete domů.

Jste to vy, kdo odpovídá za všechny škody

Ať už auto pořizujete z autobazaru, nebo jste odpověděli na inzerát, mějte na paměti, že žádný registrovaný vůz nesmí vyjet na silnici bez povinného ručení. Jakmile podepíšete kupní smlouvu, stáváte se novými majiteli vozu. Řada řidičů se bohužel mylně domnívá, že povinné ručení musí řešit až ve chvíli, kdy budou zapsáni v technickém průkazu auta. Není tomu tak. Jakmile vyjedete na pozemní komunikaci, jste to vy, kdo plně odpovídá za všechny škody. Za každý den, kdy auto nemá povinné ručení, vám naskočí pokuta ve výši 300 Kč. Kdyby vás zastavila policie, zaplatíte až 40 000 Kč, a to rozhodně nejsou malé peníze. Ojeté auto by se vám tak značně prodražilo.

Auto vám může sebrat exekutor

Druhým nejčastějším nešvarem bývá neznalost poměrů předchozího majitele. Mějte se na pozoru, pokud kupujete auto přes inzerát. Kdyby na původního vlastníka byla uvalená exekuce, mohli byste o auto snadno přijít. Právní systém má totiž své mouchy a v tomto případě se kupní smlouva stává neplatnou. Exekutor auto s největší pravděpodobností najde a zabaví vám ho. Neuvidíte tak ani svůj „nový“ automobil a ani peníze. Celou věc samozřejmě můžete dát k soudu, ale nikde není napsáno, že dlužník bude schopen vám peníze splatit. Proto si dejte dobrý pozor na soukromé prodejce a raději si majitele ověřte v centrální evidenci exekucí.

Kdy je dobré vyřadit auto z registru vozidel?

Pokud kupujete ojetinu na náhradní díly, vyřaďte ji z registru vozidel. Jedině tak se vyhnete povinnosti platit povinné ručení. Možná kupujete auto, které budete muset odstavit na delší čas do servisu. Opět si dejte pozor, protože auto musí mít ze zákona povinné ručení. Nejlevnější povinné ručení najdete na stránkách ePojištění.cz, kde uvidíte nabídky od všech pojišťoven na trhu, přehledně a na jednom místě. Cenu si můžete spočítat předem a sami se rozhodnout, které pojišťovně dáte přednost. Proč je srovnávací portál lepší než zajít na pobočku konkrétní pojišťovny? Na rozdíl od pojišťoven neplatí ePojištění.cz za pronájmy kamenných poboček a nezaměstnává tisíce prodejců a administrativních pracovníků. Díky tomu tu seženete opravdu levné povinné ručení pro svůj vůz.

Nejčastější chyby při pořizování ojetého auta. Týká se to i vás?
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.67%) 9 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. E pojištění jistě ale s tím že vaše údaje vezmou a pošlou do světa pak vás budou půl roku otravovat vykukové a nabízet všemožné nesmysly děkuji ale už nikdy

PŘIDAT KOMENTÁŘ: