Nechcete prodlouženou limuzínu Bentley Mulsanne, která šet let marně čekala na zájemce?

  • Automobilka Bentley nabízí pět kusů speciální verze modelu Mulsanne, které stály více než pět let na showroomu 

  • Prodloužené provedení Grand Limousine vzniklo v roce 2015, žádný z pěti kusů se ale dosud do provozu nedostal

  • Vůz je nejen delší, ale má také vyšší střechu. Interiér v zadní části je čtyřmístný a nabízí prvotřídní luxus 

V roce 2016 jsme si na tehdy ještě běžně konaném ženevském autosalonu mohli prohlédnout na stánku automobilky Bentley zajímavou novinku. Britská značka zde prezentovala model Mulsanne v úpravě Grand Limousine. Šlo o provedení, které dostalo o celý jeden metr prodlouženou karoserii a navíc také zvýšenou střechu. Celkem divize Mulliner vyrobila pět takových kusů a všechny zamířily do Spojených arabských emirátů. Jenže žádný z nich reálného zákazníka nenašel. Bentley je proto nabízí znovu.

Přesně řečeno divize Mulliner nejprve postavila na přání soukromého zákazníka jeden exemplář. Poté následovalo pět dalších podobných s myšlenkou, že by se zájemců o takový vůz mohlo najít více. Nicméně se tak nestalo. Nabízené automobily jsou stále u dealera ve Spojených arabských emirátech, Bentley je ale samozřejmě dodá kamkoliv po celém světě.

Poslední Bentley Mulsanne opustil fabriku, skončil i slavný osmiválec

Mulsanne, který se dnes už nevyrábí, představuje ve verzi Grand Limousine vskutku speciální počin. Jde totiž o kompletně přepracovaný automobil, přičemž naprostá většina úprav probíhala ručně. Metrový nárůst délky a zvýšená střecha zvětšující o 79 mm prostor pro hlavu znamenají zcela přepracovanou karoserii i část hnacího ústrojí. S ohledem na hmotnost a její odlišné rozložení musel být upraven také podvozek.

Zadní část interiéru určená pro posádku nabízí čtyři luxusní křesla uspořádaná ve dvou řadách otočených proti sobě. Nechybí nejlepší kůže, obložení dřevem, držáky na iPady, masáže a tak dále. Grand Limousine pak mimochodem byl první model Bentley nabízející také přepážku oddělující prostor pro cestující od prostoru pro řidiče s možností tlačítkem měnit její průhlednost. Podobnou věc známe třeba z modelů Rolls-Royce. Pod kapotou samozřejmě nemůže být nic jiného než slavný přeplňovaný osmiválec o objemu 6,75 litru s parametry 512 koní a 1020 Nm.

Každý z pětice před šesti lety vyrobených, ale aktuálně nově dostupných kusů má své vlastní barevné provedení karoserie. Kombinace modré a stříbrné, kterou můžete vidět na fotkách a která byla k vidění také v roce 2016 na ženevském autosalonu, tedy není jedinou možností. O ceně se v podobných případech nemluví.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: