Nechceme zničit konkurenci. Podělíme se s ní o své technologie, tvrdí Musk

Zdroj: Tesla
  • Automobilka Tesla je připravená sdílet se svými konkurenty software i baterie

  • Napsal to na Twitteru její zakladatel Elon Musk. Dodal, že mu jde o udržitelný rozvoj

  • Kalifornská firma už spolupracovala s Mercedesem nebo Toyotou, některé výrobce ale naopak žaluje

Proslulý twitterový účet miliardáře a zakladatele automobilky Tesla opět ožil zajímavou debatou. Elon Musk totiž reagoval na článek serveru Teslarati, který psal o německých automobilkách, jež se zatím marně snaží dohnat náskok Tesly.

„Tesla je otevřena licencování softwaru a dodávkám motorů i baterií. Jen se snažíme zrychlit vývoj udržitelné energie, nechceme drtit naši konkurenci,“ prohlásil Musk v reakci na článek. Na dotaz fanouška, zda by se s jiným výrobcem podělil i o svůj systém Autopilot, odvětil, že samozřejmě.

Tesla už pozná stopku a semafor. Brzdí ale i na zelenou

Ostatně, není to poprvé, co Tesla hovoří o sdílení svých technologií. Už v minulosti totiž spolupracovala s automobilkami Mercedes i Toyotou, které využívaly její elektromotory či baterie. To bylo ale hlavně proto, že do Tesly investovaly nemalé částky. Už v roce 2014 navíc Musk prohlásil, že bude své patenty sdílet s firmami, které mají stejný cíl.

Zajímavé ale je, že Tesla se teď chová spíš obráceně. Aktuálně totiž žaluje několik výrobců. Jde například o Rivian, který se měl podle žaloby dopustit krádeže obchodního tajemství. Tesla dokonce zaútočila žalobou na čínské společnosti Xpeng a Zoox a to ze stejného důvodu. Zda tedy dojde k nějaké výměně technologií, nebo jde jen o další výkřik Elona Muska do prázdna, zatím není jasné.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: