Našel Mercedes konečně zbraň na Teslu? Jeho elektrická limuzína slibuje dojezd 700 km

Mercedes-Benz EQS
Zdroj: Mercedes-Benz
  • Automobilka Mercedes-Benz chystá luxusní sedan EQS, který by měl na jedno nabití ujet 700 kilometrů

  • Klíčem k nebývale dlouhému dojezdu je výroba vlastních baterií v německé továrně

  • Mercedes by překonal Teslu Model S, která nabízí v top verzi vzdálenost až 610 kilometrů

Mercedes-Benz plánuje luxusní elektrický sedan EQS, založený na loni představeném konceptu. Auto, které vyjede na silnice zřejmě na konci příštího roku, by přitom nemělo být založeno na technice nové generace sedanu třídy S. Automobilka pro něj vyvine vlastní systémy. Řekl to její šéf Ola Källenius na virtuální tiskové konferenci představenstva firmy.

Stuttgartské značce se zatím s jejím elektrickým SUV příliš nedaří. Zřejmě bude muset opustit od plánu vyrobit 50 tisíc kusů Mercedesu EQC, jehož konkurence v podobě Audi e-tron se prodává výrazně lépe nejen na domácím trhu v Německu, ale i na celém světě. Luxusní manažerský sedan do zásuvky to ale má napravit. A jednou z cest, jak přitáhnout zákazníky na svou stranu, je nabídnout jim vynikající dojezd.

Elektromobil za cenu Fabie? V Německu díky štědrým dotacím realita

Ola Källenius hovoří o 700 kilometrech na jedno nabití. Jde přitom o hodnotu, která by měla vyjít v novém přísnějším měřícím cyklu WLTP. To by pak Stuttgart porazil i Teslu Model S, která se na evropském trhu chlubí dojezdem až 610 kilometrů. Klíčem k takovému parametru má být vlastní bateriová technologie Mercedesu. Články bude vyrábět ve své továrně ve Stuttgartu. Tím se zbaví i dalšího problému, kterým je závislost evropských automobilek na asijských dodavatelích.

Zdá se, že na trhu se v blízké budoucnosti objeví víc luxusních sedanů do zásuvky. Tesle a Mercedesu totiž do cesty vjede třeba i nová generace Jaguaru XJ, kterou prý britská automobilka už od začátku vyvíjí jako model s nulovými přímými emisemi. BMW řady 7 bude mít také plně elektrickou variantu a ve hře je i Audi A9 e-tron. Na ni si ale bude nutné počkat až do roku 2024.

Našel Mercedes konečně zbraň na Teslu? Jeho elektrická limuzína slibuje dojezd 700 km
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: