Na trh míří stylová elektrická zadokolka s retro designem. Prototyp ukáže Honda v Ženevě

  • Honda opravdu začne vyrábět vůz vycházející z konceptu Urban EV, představeného v roce 2017

  • Půjde o malý stylový elektromobil s pohonem zadních kol 

  • V Ženevě se ukáže prototyp, který má sériové výrobě velmi blízko 

  • Elektrickou novinku začne Honda vyrábět ještě letos 

V roce 2017 Honda představila koncept Urban EV. Ten zaujal širokou veřejnost zejména povedeným designem, který odkazoval na kompaktní hatchbacky Honda ze sedmdesátých let. Pokud se vám původní studie také líbila, máme dobrou zprávu. Honda tohle auto opravdu bude vyrábět. Téměř sériové provedení bude k vidění příští týden na ženevském autosalonu.

Malý stylový elektromobil si zatím říká Honda E Prototype. Podle britského Autocaru je ale „prototyp“ z devadesáti pěti procent sériový. Samozřejmě oproti původní studii auto přišlo o rozměrná kola, protisměrně otevírané dveře nebo „digitální“ přední část. Nicméně v základu zůstal design shodný. A to je dobře. Otázkou je, zda Honda ponechá i pro sériovou výrobu kamery místo zpětných zrcátek a vysouvací kliky.

Test ojetiny: Honda Accord VIII. generace (CU/CW) (2008–2015)

Překvapivě hodně z původního konceptu Urban EV toho zůstalo také v interiéru. Ten má být podle Hondy příjemný a má připomínat domov. Palubní desce dominují dvě dvanáctipalcové obrazovky, na krajích jsou umístěné displeje promítající obraz kamer nahrazujících zpětná zrcátka. Kabina pojme čtyři cestující, ti by ale měli mít k dispozici poměrně dost prostoru. Důvodem je na prostor nenáročný elektromotor, baterie umístěné v podlaze i vyšší stavba karoserie. Nová Honda přerůstá na výšku Mini o zhruba 10 cm.

Jak výkonný tento stylový japonský elektromobil bude, to se zatím neví. Honda pouze slibuje dojezd přes 200 km a schopnost dobít baterie na 80 % rychlonabíjecí stanicí za půl hodiny. Jízda by měla být podle tiskové zprávy zábavná.

Nový elektromobil Honda se bude vyrábět v Japonsku. Na vybrané evropské trhy by se měl dostat ještě letos.

Na trh míří stylová elektrická zadokolka s retro designem. Prototyp ukáže Honda v Ženevě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: