Na prodej je unikátní Mercedes-Benz 600 Pullman, se kterým jezdil Josip Broz Tito. Máte zájem?

  • Na prodej je unikátní Mercedes-Benz 600 Pullman Presidential Landaulet 

  • Modelu Pullman Landaulet bylo vyrobeno pouze 59 kusů, nabízená šestidveřová verze ale vznikla jen v devíti exemplářích

  • Tento konkrétní vůz vlastnil Josip Broz Tito 

  • Požadovaná cena zveřejněna nebyla, ale  bude astronomická 

Kdybyste si zrovna teď chtěli koupit opravdový automobilový unikát, jedna zajímavá možnost by se našla. V Anglii se objevil Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet v šestidveřové verzi Presidential Landaulet s prodlouženou plátěnou střechou. Kromě skutečnosti, že těchto automobilů vzniklo všeho všudy pouze devět a že tento konkrétní by měl být údajně ten vůbec nejvíc zachovalý, je zde ještě jeden fakt, který posune cenu o kousek výše.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet stojí přes osm milionů. Vznikne jich jen 300

Prvním majitelem prodávaného Mercedesu-Benz 600 Pullman z roku 1971 byl totiž jugoslávský prezident Josip Broz Tito. Vůz následně vlastnili sběratelé v Norsku a Německu, než se dostal do Anglie. Inzerát najdete na tomhartleyjnr.com.

Doporučujeme: Obrněné limuzíny sovětských pohlavárů slouží v Rusku dodnes

Cena exempláře, který za svou historii najel pouze zhruba 27 000 km, je dostupná pouze na dotaz. Počítejte ale s tím, že to bude astronomická částka. V Německu je totiž aktuálně na prodej klasický čtyřdveřový exemplář a jeho cena přesahuje v přepočtu 40 milionů korun.

Na prodej je unikátní Mercedes-Benz 600 Pullman, se kterým jezdil Josip Broz Tito. Máte zájem?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: