Na prodej je prakticky netknuté Lamborghini Countach. Má najeto jen 135 km!

  • K mání je mimořádně zachovalé Lamborghini Countach

  • Jedná se o výroční edici 25th Anniversary

  • Design této edice je dílem Horacia Paganiho

  • Celkově bylo vyrobeno méně než 2 tisíce kusů Lamborghini Countach

Lamborghini Countach je automobil, který ani 30 let po ukončení výroby nepřestává milovníky rychlých kol fascinovat. Na trhu ojetých aut se objevuje poměrně běžně, nicméně málokdy je ve stavu nového vozu. Nyní je jeden téměř nejetý na prodej v kanadské prodejně Lamborghini v Montrealu.

Jedná se o výroční edici 25th Anniversary z roku 1990. Lamborghini Countach 25th Anniversary Edition mechanicky vychází z modelu 5000 QV, jeho karoserie se ovšem výrazně liší. Autorem designu výroční edice není nikdo jiný než Horacio Pagani. Celkově vzniklo 657 kusů, což je zdaleka nejvíce z pěti existujících verzí.

Interiéru rovněž dominují hrany. Pozice za volantem Lamborghini Coutach je legendární pro svou nepřirozenost
Masivní zadní křídlo se neobjevovalo u všech modelů edice 25th Anniversary. Ze všech pěti provedení Countachu je tato edice nejpočetnější

Montrealský prodejce Lamborghini požaduje za černý Countach s pouhými 135 najetými kilometry částku 799 000 kanadských dolarů, což je v přepočtu zhruba 14 125 000 Kč.

Vzhledem k tomu, že jde o americký model, má na přídi dodatečné nárazníky, které poněkud narušují klínovité tvary evropského modelu. A to je také důvod, proč cena není závratně vysoká. V Německu je totiž na prodej ještě jeden výroční model, tentokrát v červené barvě, který za tři dekády najel pouhých 278 km. Cenovka evropské specifikace bez masivního zadního křídla činí v přepočtu zhruba 18 700 000 Kč.

Testovací řidič Lamborghini jezdil v provozu až 290 km/h. Jeho šéf popsal, jak ujížděl policii

Lamborghini Countach bylo v 80. letech minulého století asi nejznámějším a nejobdivovanějším supersportovním automobilem. Ani ne tak kvůli výkonu 335 kW (455 koní) jako díky americkému filmu Cannonball Run (u nás Tajný závod) z roku 1981. Hlavní automobilovou roli v němsehrálo černé Lamborghini Countach LP 400S, které však bylo doplněno o přední a zadní přítlačné křídlo. Prodávaný kousek je mimochodem filmové hvězdě velmi podobný, zejména kvůli zmiňovanému zadnímu křídlu, které se objevilo pouze na několika málo vozech z 237kusové série LP 400S.

Na prodej je prakticky netknuté Lamborghini Countach. Má najeto jen 135 km!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: