Na prodej je poslední Ford Mustang z filmu Já, legenda. Stojí skoro dva miliony

  • Na aukčním portálu eBay se objevil Ford Mustang Shelby GT500, který účinkoval ve filmu Já, legenda

  • Původně měla produkční společnost šest vozů, pět z nich ale Ford po natáčení sešrotoval

  • Auto nemá najeto ani 11 tisíc kilometrů, k mání je za 85 tisíc dolarů, tedy téměř 1,9 milionu korun

Čas od času se v aukcích objeví automobil, který má něco společného s filmovým průmyslem. To je i případ tohoto zajímavého kousku. Ford Mustang Shelby GT500 z roku 2007 s červeným lakem a bílým „rychlým“ pruhem účinkoval ve sci-fi filmu Já, legenda s Willem Smithem v hlavní roli.

Produkce měla při natáčení filmu k dispozici celkem šest kusů tohoto modelu v identickém provedení, pět z nich ale automobilka po natáčení sešrotovalo. Šesté auto, které nyní vidíte na fotografiích, zůstalo v majetku produkční společnosti. Je garážované a má najeto něco málo pod 11 tisíc kilometrů.

Šílený Ford Mustang Mach-E má sedm elektromotorů a přes 1400 koní

Zadní kola vozu roztáčí benzinový V8 o výkonu 507 koní při 6000 otáčkách za minutu a 651 Nm při 4500 otáčkách. Spojený je s manuální převodovku. Protože jde o variantu Shelby, nechybí plaketa s podpisem Carrola Shelbyho a jeho logem.

Ford Mustang Shelby GT500 je aktuálně na prodej na portálu eBay za 85 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 1,9 milionu korun. Zdá se to jako poměrně vysoká cena, nicméně vůz se už prodával za víc. Loni na podzim za něj firma chtěla 150 tisíc dolarů (přes 3,3 milionu), žádný nadšený milionář se ale tehdy očividně nenašel.

Následující video ukazuje scénu z filmu Já, legenda s dotčeným Mustangem:

Na prodej je poslední Ford Mustang z filmu Já, legenda. Stojí skoro dva miliony
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: