Na modely Hyundai bude možné volat z dálky. Poslechnou vás na slovo

  • Hyundai představil propojení svého systému Blue Link s platformami Google Home a Google Assistant 

  • V praxi budou moci zákazníci ovládat vůz na dálku tak, že jednoduše v domácnosti vysloví definovaný příkaz 

  • Tímto způsobem lze zadat adresu, zahájit nabíjení nebo nastartovat motor a nastavit klimatizaci

  • K vidění je tato novinka na veletrhu CES 2017

Dálkový přístup do automobilu není dnes nic výjimečného. Postačí vám k tomu chytrý telefon a příslušná aplikace. Jednotlivé automobilky nazývají tyto systémy různě, v případě značky Hyundai jde o Blue Link. Společnost Google zároveň  systém Google Home. Jde o zařízení, prostřednictvím kterého hlasově komunikujete s umělou inteligencí (Google Assistant). Ovládat lze tímto způsobem všechno možné od rádia přes televizi až po vytápění. Díky propojení Blue Link s Google Home bude možné z domova ovládat i váš Hyundai.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test: Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Korejská automobilka tuto novinku představuje na veletrhu CES 2017. Konkrétně bude možné pohodlně ze své domácnosti hlasem ovládat zatím čtyři funkce: nastavení navigace, aktivaci světel a klaksonu, zahájení a ukončení dobíjení a nastartování motoru spojené s nastavením klimatizace. K zahájení komunikace s Google Assistantem se stejně jako v jiných případech používá fráze „OK Google“.

Celý rozhovor s umělou inteligencí pak může vypadat třeba následovně. Během uklízení si vzpomenete, že chcete dobít svůj Ioniq. Vypnete vysavač a pronesete „OK Google, řekni systému Blue Link, ať zahájí dobíjení mého Ioniqu“. Následuje odpověď „Řekněte svůj PIN pro systém Blue Link“. Odpovíte třeba „12359“ a pokud to bude správné číslo, ozve se „Váš požadavek byl odeslán. Váš Ioniq se nabíjí“.

Doporučujeme: Hyundai Ioniq je nejrychlejší „sériový“ hybrid na světě. K rekordu mu pomohl rajský plyn

Stejně tak můžete říci třeba „OK Google, najdi mi tu nejlepší restauraci ve městě a řekni systému Blue Link, ať pošle adresu do mého Santa Fe“. Nebo se dotážete asistenta Google na aktuální počasí a na základě toho si nastavíte teplotu v autě větou „OK Google, požádej systém Blue Link o nastartování motoru v mém Tucsonu a nastavení teploty klimatizace na 20 °C“. Celé to trochu připomíná kouzelné sluchátko z Macha a Šebestové.

Kdy přesně se hlasové ovládání na dálku dostane do sériové výroby, to Hyundai neuvádí. Pouze zmiňuje, že než se tak stane, bude k dispozici více funkcí.

Zařízení Google Home je reproduktor s designem připomínajícím vázu. Po domácnosti (nebo třeba v kanceláři) můžete mít těchto zařízení více a mohou být vzájemně propojené. Vždy se aktivuje to, které vás slyší nejlépe. Google Assistant na rozdíl od staršího Google Now zatím komunikuje pouze v angličtině. Rozšíření na další jazyky včetně češtiny je ale jistě jen otázkou času.

Hlasové ovládání automobilů na dálku už dříve představilo třeba také Volvo. V případě švédské značky ale byly využívány chytré hodinky.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: