MPV ještě neumírají. Ford Galaxy a S-Max vsadí na hybridní pohon

  • Auta bude pohánět velký benzinový čtyřválec s elektromotorem

  • Oba vozy by se měly dostat do výroby ještě v září letošního roku

  • Obdobný systém používá i nová generace Fordu Kuga, která jezdí také jako plug-in hybrid

Automobilka Ford chce v Evropě do konce letošního roku prodávat 14 elektrifikovaných modelů, tedy hybridů, plug-in hybridů nebo elektromobilů. I proto nyní investovala do své továrny ve španělské Valencii 42 milionů eur, což je v přepočtu přes miliardu korun. Peníze šly do úpravy linky, jež bude od září letošního roku chrlit nové hybridní vozy.

Po Fordu Kuga, který jezdí jako full-hybrid i plug-in hybrid, se dostane na velká MPV Galaxy a S-Max. Ačkoliv tyto vozy patří do kategorie, o kterou v Evropě pomalu přestává být zájem, modrý ovál se je rozhodl i tímto způsobem držet při životě.

Hybridní Subaru Forester 5. generace dorazilo na český trh. Je bezpečnější a rozezná váš obličej

Galaxy a S-Max dostanou pod kapotou velký benzinový čtyřválec Duratec o objemu 2,5 litru. Ten bude kombinovaný s elektromotorem, baterií a hybridní bezstupňovou převodovkou. Systém by měl mít výkon okolo 200 koní a vypustit do ovzduší 140 gramů emisí CO2 na ujetý kilometr. Na bezplatné parkování v Praze a dálnice zdarma to tedy nebude.

„S rozšířením naší nabídky předpokládáme, že ke konci roku 2022 bude většina Fordů prodaných v Evropě elektrifikovaných,“ řekl šéf evropské odnože Fordu Stuart Rowley. Na českém trhu mají MPV zhruba 12procentní podíl, větší zájem je o SUV, vozy nižší střední třídy i kompakty. Fordu Galaxy se v Česku podle statistiky Sdružení dovozců automobilů loni prodalo jen 91 kusů, S-Max byl s 237 registracemi úspěšnější.

MPV ještě neumírají. Ford Galaxy a S-Max vsadí na hybridní pohon
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlas/ů

1 komentář

  1. Emise CO2 140 g/km, to tedy fakt není žádná hitparáda. A reálně to bude 230 g/km, soudím podle svého Galaxy. Smutné, že se to ani nepřiblíží dieslům.
    Jinak zaspali, kdyby je prodávali v hybridu dřív, tak třeba já bych ho určitě měl. Je to o dost prostornější auto než třeba Outlander PHEV.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: