Mototechna v tuzemsku prodává nejvíc zánovních aut

Značka Mototechna, kterou znají lidé ještě z dob socializmu, jako první využila mezery na trhu a včas zaznamenala zvýšenou poptávku zákazníků po zánovních automobilech. Díky tomu si již několik let drží pozici největšího prodejce zánovních vozů u nás. Výhodou zánovních automobilů oproti novým je jejich okamžitá dostupnost a cena nižší až o 40 %.

Pod obnovenou značku Mototechna skupina AURES Holdings soustředila prodej zánovních vozů v roce 2012. Značka se během sedmi let stala největším prodejcem zánovních aut v České republice. Dnes nabízí více než 1 500 vozů. „Největší výhodou nákupu zánovních vozů v Mototechně patří výběr a rychlost nákupu. Nabízíme auta dvaceti značek a padesáti modelů. S vybraným vozem můžete odjet ten samý den. Poskytneme i financování nákupu vozu na splátky, zajistíme povinné ručení i havarijní pojištění. Většina aut je navíc ještě v tovární záruce. Ale hlavně oproti nákupu nového auta významně ušetříte, přitom zánovní vůz se od nového prakticky neliší,“ vysvětluje Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny AURES Holdings, kam značka Mototechna patří.

Mezi nejpopulárnější modely zánovních vozů, prodávané v Mototechně, patří vozy Škoda Fabia, Škoda Octavia, Hyundai i30, Kia  Sportage a Volkswagen Golf.

Vozy z Mototechny jsou v nabídce 22 poboček skupiny v České republice a čtrnácti na Slovensku. Za dobu své obnovené existence prodala Mototechna již přes 50 000 vozů. Celá skupina AURES Holdings ročně pod značkami Mototechna či AAA AUTO zobchoduje přes 80 000 vozů v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě.

Mototechna je již třetím rokem oficiálním partnerem naší nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy, které půjčuje 105 automobilů. Jedná se o vůbec první spolupráci prodejce ojetých vozů s nejvyšší fotbalovou soutěží v celostátním měřítku. Tvářemi značky Mototechna jsou česká špičková tenistka Karolína Plíšková, její sestra Kristýna, Miss ČR a influencerka Andrea Kalousová či módní návrhář kubánského původu Osmany Laffita.

Mototechna v tuzemsku prodává nejvíc zánovních aut
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.5%) 8 hlas/ů
Sdílejte

39 KOMENTÁŘE

   • Taky nevím, co je na tom vtipného. Nové auto má u sebe dealer a zánovní auto má třeba pár km nájezd, je to předváděcí auto, které někde stálo a nejezdilo a nájezd je kolikrát do deseti kilometrů a cena o desetitísíce výrazně nižší

    • Vtipného na tom není nic. Zánovní auto se od nového opravdu prakticky neliší. Jen cenou- je levnější.

     • To je něco jako předváděcí vůz? Že nemá najeto,, nebo nemá najeto moc,, ale vlastně se jedná o skoro nové auto?

  • Mototechna náhodou je na trhu už hodně dlouho. Ale že jim fandím, to je jasná věc. Rozhodně lepší, než další nablejskanej předraženej autosalon

  • No jako nevím, kdo jiný by měl prodat nejvíc zánovních vozů než právě zmíněná mototechna, když se na takové vozy přímo specializuje…

    • To jo, ale v mototechna se na to přímo specializuje, jsou tam ojetý a předváděcí vozy, takže člověk neztrácí čas obcházením bazarů a vyzobáváním těchto zánovek, prostě jsou tady pohromadě jedno vedle druhýho. Určitě doporučuji návštěvu…

     • Já už jsem hodně zhejčkanej péčí o klienta, takže tam, kde mi na začátku nenabídnou kafe ani vodu, se necítím dobře. Líbí se mi, když prodejce umí nabídnout všechny návazné a doplňkové služby, jako třeba havarijní pojištění a povinné ručení, takže já jen všechno podepíšu, odjíždím s novým autem a s čistou hlavou, že je o mě dobře postaráno. Mám to rád a neumím si představit, že bych si to v dnešní době někde oběhával sám.

  • i AAA auto dobře funguje, znám z okolí několik lidí, kteří tam koupili nebo i prodali a od nich neznám žádné negativa

 1. Mototechna hrála vždycky prim, co se týče nových, předváděcích a zánovních vozů. A ano, zánovní se od nového prakticky neliší. Jen je hned na skladě, při tom za stejných, a ne-li lepších podmínek, než u dealera konkrétní značky.

  • Ty záruky jsou velmi dobře nastavené, rovněž možnost auto v takovém jakože pronájmu auto otestovat

  • Hlavně se na něj nemusí čekat, než sjede z výrobní linky, je rovnou skladem připravené k projížďce a koupi…

  • když jsem byl malej kluk, pamatuju si, jak jsem šel s dědou koupit za celoživotní úspory právě do mototechny embéčko. Pamatuju si, jako by to bylo dneska, škoda jen, že auto šlo do šrotu, byl by to pěknej a hodnotnej veterán dneska

 2. To cílení na náročného klienta se mi hodně líbí. Člověk si hned přijde tak nějak váženější, i když si kupuje jenom Sportage. Auto zánovní, k dispozici hned, papíry vyřízené, do toho havarijko a další pojištění. Tovární záruka je jasná věc, kterou bych ani snad neměl zmiňovat. Sakumprásk jsou to boží služby, který šlapou a hrajou, jak dobře namazanej smyčec. Za mě jen tak dál!

  • To je dneska ale docela už běžný postup, že služby se koncentrují na jedno místo přímo k nákupu zboží

 3. Velmi dobře sepsané výhody zejména zde: Největší výhodou nákupu zánovních vozů v Mototechně patří výběr a rychlost nákupu. Nabízíme auta dvaceti značek a padesáti modelů. S vybraným vozem můžete odjet ten samý den. Poskytneme i financování nákupu vozu na splátky, zajistíme povinné ručení i havarijní pojištění. Většina aut je navíc ještě v tovární záruce.

 4. Osmany Laffita teď dobře vyrábí ten gel a nechce za to majlant, jako jiný rádoby celebrity! Klobouk dolů, poctivý lidi ještě nevymřeli, super!

 5. Kia Sportage je momentálně můj favorit, čekám na výrobu z letošního roku a pak jdu hned právě přes Mototechnu do toho.

 6. Tovární záruky, havarijko, povinné ručení, zabezpečení… na to všechno lidi slyší. A to nemluvím ani o financování přímo v autobazaru. Takovému package na jednom místě málokdo odolá a je to dobře, že to dělají přímo všechno dohromady

  • Moje řeč. Vždycky to byla solidní firma, proto není divu, že se udržela i v dnešní době, a že se zavedla pro lepší klientelu s dražším a kvalitnějším segmentem aut, no proč ne, jedině dobře. Je lepší konkurence a je to i přehledné!

  • Nepletete se. Mototechna se specializuje na zánovní vozy, na investiční vozy, na luxusní auta s malým nájezdem, např. se jedná o výstavní vozidla, předváděcí vozy a podobně.

 7. Kéž by se auta prodávala dál a nemuselo dojít k lock downu jako na jaře. To by znamenalo jediné, růst cen ojetin, větší poptávku po ojetinách v autobazarech a podpoře domácího cestovního ruchu oproti výjezdům do zahraničí

PŘIDAT KOMENTÁŘ: