Modernizace Lamborghini Huracán přinesla výkon verze Performante a označení Evo

  • Modernizované Lamborghini Huracán stále používá atmosférický desetiválec o objemu 5,2 litru

  • Jeho výkon narostl z původních 610 na 640 koní

  • Dorazilo také řízení zadní nápravy, měnila se aerodynamika, podvozek i multimediální systém 

  • První zákazníci se dočkají svých aut na jaře

Lamborghini oficiálně odhalilo facelift modelu Huracán. Změny se dotkly v podstatě celého auta. Možná proto automobilka označuje modernizovanou variantu, nazvanou Huracán Evo, za novou generaci. Jiný je vnější design, interiér, motor i podvozek. První zájemci dostanou své Evo letos na jaře.

Ve výčtu novinek zmiňuje Lamborghini na první místě upravený motor. Pořád se jedná o atmosféricky plněný desetiválec o objemu 5,2 litru. Nově je ale vybaven titanovými sacími ventily a odlehčeným výfukem. Motor dostal také vyšší výkon 470 kW (640 k) a točivý moment 600 Nm. Starší provedení nabízelo maximálně 448 kW (610 koní), respektive 470 kW (640 k) jste až do teď mohli získat v kombinaci s variantou Performante. Z nuly na 100 km/h zrychlí Huracán Evo za 2,9 s, z nuly na 200 km/h potřebuje rovných devět sekund a nejvyšší rychlost činí 325 km/h.

Lamborghini slaví. Modelu Huracán vzniklo už více než deset tisíc exemplářů

Podvozek pracuje s novou verzí adaptivních tlumičů, citlivějším řízením a především se systémem řízení zadních kol. Na vše navíc dohlíží nová řídicí jednotka Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI). Sečteno a podtrženo, Huracán Evo bude v zatáčkách ještě rychlejší než dříve.

Pokud jde o design, v rámci modernizace vůz dostal nový přední nárazník obsahující větší otvory pro přívod vzduchu. Přepracovaná záď zahrnuje nové koncovky výfuku umístěné výše (vedle registrační značky) a integrovaný spoiler na odtrhové hraně. Jinak tvarovaná jsou také dvacetipalcová kola. V interiéru najdeme nový multimediální systém s dotykovou obrazovkou o velikosti 8,4″. Ta nahrazuje středový panel, takže řidič bude prostřednictvím tohoto displeje nastavovat veškeré funkce typu klimatizace nebo sedadel.

Lamborghini zatím zveřejnilo ceny jen pro čtyři vybrané trhy (USA, Čína, Japonsko a Spojené království). Na tom pro nás nejbližším, tedy ve Spojeném království, bude Hurcán Evo začínat částkou 162 256 liber, což je v přepočtu zhruba 4,6 milionu korun.

Modernizace Lamborghini Huracán přinesla výkon verze Performante a označení Evo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: