Mitsuoka Himiko je japonské retro postavené na prodloužené Mazdě MX-5

  • Japonská karosárna Mitsuoka představila nový model Himiko

  • Opět technicky vychází z Mazdy MX-5

  • Pod kapotou je motor Skyactiv-G 1,5 l

  • Design se inspiruje v klasických britských sporťácích

Mitsuoka je japonský úpravce, který na známém a osvědčeném technickém základu vyrábí velice podivné karoserie. Množiny vkusu mají mezi Evropou a Japonskem velmi malý průnik, pokud vůbec nějaký. Ale i v tom je kouzlo Mitsuoky. Je tak „strašná“, až je to vlastně roztomilé.

Nyní japonská karosárna představila novou generaci modelu Himiko, který již tradičně využívá upravený technický základ z Mazdy MX-5. Zatímco dřívější model využíval platformu a motory generace NC, nový samozřejmě přechází na aktuální generaci MX-5 ND. Oproti Mazdě má ale Mitsuoka Himiko o 595 mm prodloužený rozvor a celé auto je delší o 666 mm.

Doporučujeme Srovnávací test Mazda MX-5 1.5 Skyactiv-G130 vs. Fiat 124 Spider

Z Mazdy pochází i základní rozvržení přístrojů a samozřejmě motor. Tím je atmosférická patnáctistovka Skyactiv-G o výkonu 130 koní, která pohání zadní kola buď přes šestistupňový manuál, nebo šestistupňový automat. Himiko se bude prodávat ve třech stupních výbavy.

Jak si můžete všimnout na fotkách, Mitsuoka se snaží modelem Himiko evokovat podobu klasických britských sporťáků z 50. a 60. let minulého století. Silně připomíná zmenšený britský Morgan. Základní cena Mitsuoky Himiko je 4 978 800 jenů, což je v přepočtu zhruba 960 000 korun. Vůz je určen pouze pro domácí trh.

Mitsuoka Himiko je japonské retro postavené na prodloužené Mazdě MX-5
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: