Mitsubishi Motors dodává ukrajinskému policejnímu sboru 635 hybridních vozů Outlander PHEV  

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že prostřednictvím svého místního importéra a distributora MMC Ukraine dodala ukrajinskému policejnímu sboru 635 vozů Outlander PHEV. Slavnostního předání vozidel v Kyjevě se zúčastnil ukrajinský premiér a dále prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko.

Objednávka vozidel se uskutečnila na základě dohody o výměně emisních povolenek podepsané řadou japonských společností s ukrajinskou vládou. V rámci svého závazku snižovat emise CO2 a dalších skleníkových plynů na základě Programu zelených investic podle Kjótského protokolu bude Ukrajinská vláda používat pro potřeby své policie vozidla Outlander PHEV.

Je to již podruhé, kdy MMC dodala vozidla na základě Programu zelených investic; v prvním případě se jednalo o postupnou dodávku 507 elektromobilů i­MiEV estonské vládě (dodávky byly zahájeny v říjnu 2011).

Prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko během slavnostního předávání vozidel uvedl: „Rád bych poděkoval ukrajinské vládě za vysoké hodnocení našich vozů Outlander PHEV a rozhodnutí, že právě tyto automobily jsou tou správnou volbou pro zdejší policejní síly. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nejen ekologický, ale navíc využívá všechny nejmodernější technologie MMC, jako je např. propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control, díky němuž se tento vůz skvěle uplatní při plnění policejních úkolů.“

Pro model Outlander PHEV se od jeho uvedení v roce 2013 rozhodlo celkem 80 768 zákazníků (údaj na konci r. 2016) a tento vůz byl již čtyřikrát po sobě nejprodávanějším plug-in hybridem na evropských trzích.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: